Skoki tandemowe

Skoki tandemowe

Skoki tandemowe są doskonałą rozrywką dla osób, które są żądne przygód. Te kilka minut w powietrzu to niezapomniane przeżycia i wspomnienia, które mogą zostać uwiecznione na kamerze.

Czym jest skok w tandemie?

Skok tandemowy jest świetną przygodą dla osób, które nie boją się żadnych wyzwań. Tandem jest skokiem spadochronowym, który wykonywany jest z instruktorem, który pilotuje system sprzętu i doprowadza nas bezpiecznie na ląd. W trakcie skoku pasażer tandemu cały czas przymocowany jest do specjalnej uprzęży mocującej, dzięki czemu ma możliwość sprawdzenia się w roli pilota.

Możliwość sterowania spadochronem odbywa się na wysokości około 1500 metrów, czyli po otwarciu całego systemu. Skok spadochronowy w tandemie wykonywany jest przy prędkości około 200 km/h i trwa kilkadziesiąt sekund, przy czym czas szybowania wynosi od 7 do nawet 10 minut.

Co warto wiedzieć o skoku w tandemie?

Skoki tandemowe z instruktorem są świetnym rozwiązaniem dla osób, które marzą o sportach lotniczych. Doświadczenie skoku w tandemie może uświadczyć w przekonaniu, czy wymarzone spadochroniarstwo lub paralotniarstwo to dyscypliny dla nas. Bardzo często skoki tandemowe bywają jedną z atrakcji wycieczek firmowych lub prezentem dla bliskiej osoby.

Dużą zaletą skoku jest fakt, że mogą wykonywać go dzieci, osoby niepełnosprawne oraz osoby noszące okulary. Poza tym z tandemu mogą skorzystać pary, rodzeństwo lub przyjaciele, którzy chcą przeżyć tę chwilę w tym samym momencie. Dodatkowo skok tandemowy może zostać sfotografowany lub sfilmowany przez instruktora wykonującego skok z nami.

Jakie korzyści można uzyskać po skoku tandemowym?

Skoki tandemowe z instruktorem są niezapomnianym przeżyciem i wspaniałą przygodą. Ale to jednak nie jest koniec! Skok w tandemie zapewnia również otrzymanie odpowiedniego certyfikatu, który informuje o wykonaniu skoku na danej wysokości. Osoby, które wykonały skok z instruktorem, bardzo często decydują się na szkolenie metodą AFF.

AFF jest sposobem na wykonanie profesjonalnego szkolenia spadochronowego, które otwiera kursantowi furtkę do wykonywania samodzielnych skoków. Szkolenie składa się z części teoretycznej, która przygotowuje do postępowania w sytuacjach awaryjnych oraz części praktycznej, która uczy wyczepiania i otwierania spadochronu, skoków na wysokości od 3000 do 4000 m, utrzymania prawidłowej sylwetki i wykonywania obrotów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy