Dlaczego warto spróbować diety sokowej?

Jesteś tym, co jesz, twierdzi dawne przysłowie, a dzisiejsze badania naukowe w dużej mierze potwierdzają tę tezę. Dieta w ogromnej mierze wpływa na stan zdrowia i samopoczucie. Jeśli ma dostarczać energii i pomagać utrzymać dobrą kondycję, powinna opierać się w głównej mierze na warzywach i owocach – w tym tkwi siła coraz popularniejszej diety sokowej.

Jak przeprowadzić kurację sokową?

Warto na wstępie zaznaczyć, że Dieta sokowa nie jest przeznaczona do stałego stosowania. To rodzaj kuracji, którą wdraża się czasowo, by przywrócić organizmowi równowagę. Dietę sokową warto przeprowadzić co najmniej raz w roku, przez okres od kilku dni do kilku tygodni całkowicie wykluczając inne pożywienie niż świeże soki.Jak w praktyce wygląda sokowy detoks? Przede wszystkim wymaga przygotowania, a więc wcześniejszego wdrożenia do codziennego menu lekkich, warzywnych posiłków, by organizm nie przeżył terapii sokowej. Po drugie, soki w czasie kuracji muszą bazować na zalecanych przez dietetyków przepisach. Można je przygotowywać samodzielnie, a można postawić na catering specjalizujący się w dietach sokowych.

Detoks sokowy – wpływ na zdrowie

Dieta sokowa jest polecana wszystkim, którzy chcą poprawić swoje samopoczucie i stan zdrowia. Świeże soki to prawdziwa bomba witamin. Ich codzienna dawka pozwoli szybko uzupełnić wszystkie niedobory. Soki zapewnią także właściwe nawilżenie. Poprawi się wygląd skóry, włosów i paznokci. Antyoksydanty przyspieszą usuwanie z organizmu toksyn, a tym samym zapewnią nowe siły witalne.Stosowana zgodnie z zaleceniami kuracja sokowa pozwoli szybko zredukować wagę, poprawi odporność, korzystnie wpłynie na nastrój. Pomoże uporać się ze zmęczeniem, niepokojem, problemami z zasypianiem. Zmniejszy ryzyko otyłości i chorób cywilizacyjnych, jak nowotwory czy choroby serca.

Jak bezpiecznie skorzystać z diety sokowej?

Dietę sokową po raz pierwszy najlepiej przeprowadzać pod okiem specjalisty. Istnieją gotowe dostawy odpowiednio zbilansowanych, świeżych soków, a także przygotowywane przez dietetyków jadłospisy. Soki będą wtedy odpowiednio odżywcze i zapewnią dostawę energii niezbędnej do codziennego działania.Ważne też, aby zapoznać się z przeciwwskazaniami. Dieta sokowa nie może być stosowana u dzieci, kobiet ciężarnych, kobiet karmiących piersią, a także u cukrzyków. Osoby chorujące przewlekle powinny skonsultować się ze swoim lekarzem.