Peeling twarzy

Peeling twarzy jest najczęściej i najchętniej wykonywanym zabiegiem kosmetycznym. Regularnie stosowany poprawia koloryt cery, oczyszcza i wygładza skórę. Na takie oczyszczanie twarzy możemy się wybrać do kosmetyczki lub przygotować sobie Spa w zaciszu domowym. Dzięki takim zabiegom poczujemy się wypoczęte, a nasza uroda rozkwitnie.

Czym jest peeling?

Nazwa „peeling” pochodzi z języka angielskiego i oznacza ścieranie i złuszczanie martwego naskórka. Dzięki temu zabiegowi pobudzamy naszą skórę do działania oraz ją oczyszczamy. Peeling poprawia ukrwienie, dlatego skóra nabiera też promiennego wyglądu. Także doskonale przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych.

Dla kogo przeznaczony jest peeling profesjonalny?

Profesjonalny peeling wykonywany w gabinetach kosmetycznych polecany jest głównie osobom, które mają problemy z cerą. Jeżeli jesteśmy posiadaczami cery trądzikowej, z przebarwieniami, zmarszczkami to warto wybrać się do profesjonalisty. Peeling wykonywany w gabinetach kosmetycznych działa nieco mocniej na skórę, niż ten robiony w domu.

Jak stosować peeling w zależności od rodzaju skóry?

Część osób jednak woli wykonywać peeling we własnym zakresie. Rodzaj peelingu będzie tutaj zależał głównie od rodzaju skóry twarzy:
– Skóra sucha i wrażliwa – przy tym rodzaju skóry warto w ogóle zrezygnować z mocnych peelingów, które mogą dodatkowo osłabić barierę ochronną skóry. Może ewentualnie stosować raz na jakiś czas peeling enzymatyczny lub delikatną maseczkę peelingującą. Po takim zabiegu można nałożyć maseczkę o właściwościach wzmacniających.

– Skóra mieszana – dobrze się sprawdzą peelingi z syntetycznymi kuleczkami, które złuszczą martwy naskórek, ale jednocześnie nie podrażnią skóry. Problem z cerą mieszaną jest taki, że musimy dbać zarówno o przetłuszczającą się strefę T, jak i o miejsca suche. Dlatego skórę w strefie T należy masować nieco dłużej i bardziej intensywnie.

– Skóra tłusta – ten rodzaj skóry wymaga systematycznych peelingów, który powinniśmy wykonywać 1-2 razy w tygodniu. Jeżeli mamy skórę tłustą to w pierwszej kolejności musimy postawić na odpowiednią pielęgnację, by zmniejszyć wydzielanie sebum. Najodpowiedniejsze dla tej cery będą peelingi gruboziarniste, które złuszczą skórę, odblokują zatkane pory, a dodatkowo poprawią ukrwienie skóry. Jeżeli będziemy regularnie stosować peelingi, to z czasem wydzielanie sebum się zmniejszy.

– Skóra trądzikowa – jeżeli mamy problem z zaskórnikami i wypryskami to również ważne jest, by wykonywać regularnie peeling twarzy. Natomiast powinno się zrezygnować z peelingów ziarnistych, które mogą się przyczynić do pogorszenia stanu naszej cery. Najkorzystniejszy będzie peeling enzymatyczny lub maseczka typu peel-off. Dodatkowo taka maseczka pomaga walczyć z wągrami. Jeżeli problem trądziku się zaostrza to warto odwiedzić dermatologa, który wdroży odpowiednie leczenie.