Jak dbać o włosy?

Włosy są wizytówką kobiety. Każda z nas marzy, by być posiadaczką długich i gęstych włosów. Duży wpływ na stan naszych włosów ma dieta, stan zdrowia oraz odpowiednia pielęgnacja. Długie i lśniące włosy podkreślają nasze rysy twarzy i dodają dziewczęcego uroku. Dodatkowo nasza uroda wydaje się delikatna i kobieca.

Jak prawidłowo myć włosy?

Pytanie na pozór wydaje się być banalne… ale czy tak jest w rzeczywistości. Włosy należy myć wtedy, kiedy tego potrzebują, gdy już są nieświeże. Zależy to od nas, czy będziemy je myć codziennie, czy raz na kilka dni. Szampon powinien być dobrany do rodzaju skóry głowy. Częstym błędem jest to, że wybieramy go na podstawie stanu naszych włosów. Rolą szamponu jest przede wszystkim oczyścić skórę i zmyć resztki kosmetyków do stylizacji włosów. Szampon nie ma na celu poprawić stanu naszych włosów. Tym powinna zająć się odpowiednio dobrana odżywka. Nie wolno myć włosów w gorącej ani zimnej wodzie – może to spowodować ich uszkodzenie. Optymalnie jest myć je w wodzie o temperaturze ok. 35 stopni.

Jak dobrać odżywkę do naszych włosów?

Odżywkę stosujemy po każdym umyciu włosów szamponem. Możemy kupić zarówno odżywkę do spłukiwania jak i taką, którą nakłada się na wilgotne włosy i pozostawia do wyschnięcia – bez spłukiwania. Ma ona na celu odżywić nasze włosy, nadać im blasku, nawilżyć i je zregenerować. Odżywkę powinnyśmy wybierać ze względu na rodzaj włosów: proste, kręcone, falowane, farbowane. Dobrze sprawdzą się wszelkie naturalne kosmetyki bez silikonów i alkoholu.

Co szkodzi włosom?

Większość kobiet nie wyobraża sobie życia bez prostownicy i suszarki. A to właśnie te sprzęty powodują, że włosy stają się słabe i przesuszone. Jeżeli już musimy wysuszyć włosy suszarką, to należy trzymać ją minimum 30 cm od głowy. Najlepiej suszyć je partiami, nie trzymać suszarki zbyt długo w jednym miejscu. Pod koniec suszenia warto nastawić suszarkę na chłodny nawiew, który zamknie łuski włosów. Natomiast jeżeli włosy kręcimy lokówką lub prostujemy prostownicą to należy nakładać na nie kosmetyk termoochronny.

Podcinanie końcówek – czy jest konieczne?

Zapuszczając włosy boimy się ściąć nawet ich centymetr. Jest to częstym błędem, gdyż niekiedy jedynym sposobem na poprawę kondycji włosów jest ich podcięcie. Jeżeli będziemy je podcinać regularnie to włosy nie będą się rozdwajać ani łamać. Dużo ładniej wyglądają krótsze włosy, ale zdrowe, niż długie, ale rozdwojone i suche.

Aby mieć zdrowe włosy należy odpowiednio o nie dbać. Na co dzień należy unikać suszarki, lokówki oraz prostownice. Urządzenia te niszczą włosy. Duży wpływ na ich stan ma także nasza dieta – należy unikać tłustego jedzenia. Należy pamiętać też, by co dziennie wypijać odpowiednią ilość wody.