Egzotyczne zabiegi SPA – co wybrać?

Salony SPA oferują wiele zabiegów o egzotycznych nazwach, które są dosyć trudne do rozszyfrowania. Tymczasem na takich zabiegach zyskuje uroda i pozwalają na poprawienie sobie samopoczucia. Warto dowiedzieć się więcej np. na temat ajurwedy, czy masażu lomi-lomi.

Lomi-Lomi

Jest to technika masażu pochodząca z Hawajów. Taki zabieg SPA to doskonały sposób, żeby usunąć napięcie oraz zrelaksować i pozbyć różnych dolegliwości bólowych. Podstawą tej techniki jest przekonanie o silnym związku człowieka z naturą. Ruchy masażysty są więc inspirowane naturalnymi ruchami wiatru lub morza. Za pomocą rąk przekazuje uczucia szacunku, miłości i akceptacji. Lomi-lomi łączy efekty różnych technik, takich jak refleksoterapia, masaż relaksacyjny, czy akupresura.

Ajurweda

Jest to system medyczny pochodzący z Indii, który opiera się na poszukiwaniu równowagi między duchem, umysłem i ciałem. Kluczem do przywrócenia i zachowania harmonii jest zrównoważenie trzech sił, które występują w każdym człowieku – vata, pitta i kapha. Dzięki temu można osiągnąć zdrowie oraz lepsze samopoczucie. Zabiegi SPA, które opierają się na ajurwedyjskich rytuałach to na przykład masaż ciepłym olejem sezamowym, czy kąpiel oczu w klarowanym maśle. Chociaż niektóre z takich zabiegów mogą wydawać się dosyć dziwne, są bardzo skuteczne i pozwalają na odwrócenie niekorzystnych zmian spowodowanych przez stres.

Kobido

Kobido to masaż praktykowany od wieków w Japonii. Ta technika stosowana jest do masażu twarzy i przynosi bardzo dobre efekty w postaci pobudzenia skóry do produkcji kolagenu. Dzięki Kobido można wygładzić zmarszczki oraz poprawić krążenie, co dodatkowo wpłynie korzystnie na kondycję i wygląd skóry. Technika wykonywania masażu może różnić się w zależności od rodzaju skóry. Efekty to przede wszystkim lepsze dożywienie oraz dotlenienie oraz lepsze możliwości regeneracji tkanki. W Japonii takie zabiegi SPA uznawane są za jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania starzeniu się.

Hammam

Jest to rodzaj łaźni wykorzystywany do kompleksowego oczyszczania ciała. Tradycyjnie tego typu łaźnia jest zbudowana z kilku różnych pomieszczeń. Cały zabieg powinien składać się z kąpieli w basenie, następnie łaźni parowej i na koniec umycia ciała. Zabieg SPA zazwyczaj połączony jest również z tradycyjnym masażem wykonywanym z zastosowaniem specjalnych olej. Hammam ma bardzo kompleksowe działanie relaksujące.

Tajskie stemple

Ten tradycyjny zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnych podgrzewanych stempli, które wcześniej wypełnia się mieszanką ziół, alg lub soli morskiej. Dzięki podgrzaniu stempla czynne substancje uwalniają się, a sam zabieg jest niezwykle przyjemny. Efekty to rozluźnione mięśnie i głębokie uczucie relaksu.