Co ciekawego znajdziemy w Celestynowie?

kwadrat kwadrat (11) .jpg

Celestynów to niewielka wieś (siedziba gminy) położona w powiecie otwockim, w województwie mazowieckim. Znajduje się ona około 40 kilometrów od stolicy Polski. Jest to niezwykle atrakcyjna miejscówka dla osób szukających własnego mieszkania lub domu, a pracujących w Warszawie. Dlaczego? Co ciekawego znajdziemy w Celestynowie? Sprawdźmy to!

Celestynów – raj dla miłośników pieszych wędrówek.

Jedną z istotnych informacji o gminie Celestynów jest fakt, iż aż 60% jego powierzchni zajmują lasy. W przeważającej części są one częścią Mazowieckiego Parku Narodowego. Bagno Całowanie jest jednym z największych na Mazowszu torfowisk, a jednocześnie ważną ostoją ptaków. Możemy je wypatrzyć na wieży widokowej wybudowanej na terenie Bagna, czy podczas spaceru 4,6 kilometrową ścieżką przyrodniczą. Inną atrakcją gminy Celestynów jest Rezerwat Bagno Bocianowskie. Poza unikalnymi gatunkami roślin torfowych, przy odrobinie szczęścia możemy zobaczyć tu łosie, dziki, sarny, lisy czy wiele gatunków rzadkich i chronionych prawem ptaków, jak choćby żurawie. Wielbiciele architektury na pewno z chęcią zobaczą niezwykłe budynki z początku XX wieku. Jest to np. Ponurzyca – drewniany budynek poszkolny, aktualnie jest centrum kulturalnym wsi. Znajduje się tu także dwór Radzin (wybudowany w 1875 roku), który uznawany jest za najstarszy budynek Celestynowa.

Nieruchomości Celestynów – blisko pracy, a jednocześnie daleko od zgiełku

Celestynów wydaje się miejscowością położoną dość daleko od stolicy. Mimo to jest z nią bardzo dobrze skomunikowany. Do Warszawy dostaniemy się bez problemu drogą krajową nr 50. Jednak zdecydowana większość wybiera raczej publiczne środki transportu. Są szybsze, a przede wszystkim ominiemy w ten sposób uciążliwe korki. Pociągi kursują tu w godzinach szczytu nawet 5-6 razy na godzinę. Warto wspomnieć, iż rodzice nie muszą dowozić swoich pociech do Warszawy, gdyż w Celestynowie znajdują się aż dwa przedszkola oraz szkoła podstawowa. Nieruchomości Celestynów będą więc nie lada gratką dla rodzin lub osób, które chcą założyć je w przyszłości. Otoczenie lasów, bliskość miejsc edukacyjnych, a jednocześnie świetna komunikacja z miejscem pracy to rozwiązanie idealne dla każdego ceniącego spokój i wygodę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie nieruchomości Celestynów.