Nabłyszczacz do podłóg

sklep.voigt.pl 16.jpg

Podłoga jest najbardziej narażoną na brud powierzchnią w całym domu. Niezależnie od tego, w jaki sposób jest zakończona, należy o nią dbać w odpowiedni sposób, aby szybko się nie niszczyła. W ofertach sklepów można znaleźć odpowiednie preparaty, które będą nadawały się do mycia i nabłyszczania podłóg wykonanych zarówno z drewna, płytek ceramicznych, jak i PVC.

W jaki sposób zabezpieczać podłogi, które wykonane są z naturalnego drewna?

Drewniane podłogi są drogimi dekoracjami wnętrz, dlatego też należy dbać o nie w sposób należyty, przy pomocy odpowiednio dobranych preparatów. Nabłyszczacz do podłóg drewnianych doskonale zabezpiecza podłogę przed przyjmowaniem wilgoci. Ponadto zawarty w składzie wosk zabezpiecza wszelkie mikrouszkodzenia, które pojawiły się wraz z eksploatacją powierzchni.

Nabłyszczacz do podłóg drewnianych sprawia, że podłoga będzie prezentowała się atrakcyjnie. Preparat nada pięknego połysku powierzchni, a ponadto zastosowane w nim olejki eteryczne, sprawią, że w pomieszczeniu będzie pięknie pachniało.

Jak nabłyszczać panele podłogowe?

Panele podłogowe są najczęściej wybieranym rodzajem podłoża, ponieważ są one estetyczne, ale również tańsze, aniżeli prawdziwe drewno. Aby panele zachowały swój piękny wygląd, należy o nie odpowiednio dbać.

Nabłyszczacz do paneli skutecznie chroni panele podłogowe przed uszkodzeniami i zarysowaniami. Ponadto zapewni im przepiękny i trwały połysk.

Czy można nabłyszczać wykładziny PVC?

Podłogi PVC są bardzo narażone na szybkie uszkodzenia. Ponadto powierzchnia ta szybko matowi się i szarzeje, dlatego też warto stosować odpowiedni preparat nabłyszczający, który wydłuży ich żywotność. W preparatach do podłóg PVC można znaleźć polimery lub nanocząsteczki krzemu.

Dzięki zastosowaniu tych elementów, na podłodze wytwarza się warstwa ochronna, która ma również właściwości antypoślizgowe. Nabłyszczacze do podłóg PVC muszą być stosowane w sposób regularny.