Jedne z najpopularniejszych metod przedłużania rzęs.

Przedłużanie rzęs w identyczny sposób wpływa na atrakcyjność kobiety, jak makijaż, któremu się poddaje. Zarówno rzęsy, jak i makijaż idą ze sobą w parze, tak więc wykonując go, czy to w salonie makijażu, czy to w domu zgodnie ze wskazówkami, których dostarcza artykuł poradnikowy http://www.nslowo.pl/jak-w-kilku-nieskomplikowanych-krokach-zrobic-makijaz/, warto pomyśleć również o swoich rzęsach. Oczywiście, są osoby, które zabiegu przedłużania rzęs nie potrzebują, jednakże jest to zdecydowana mniejszość, gdyż kobiety w przedłużonych rzęsach zwykle lepiej wyglądają. Omówmy nieco ten zabieg.

Po co przedłużać rzęsy?

Bardzo często kobiety przedłużają rzęsy, bo ich własne zdają się dla nich zbyt krótkie, czasami zbyt rzadkie, albo też zbyt delikatne i przy zwyczajnym przecieraniu oczu mogą łamać się, albo wypadać. Faktem jest, że w dużej mierze za ten stan odpowiada dieta i spożywanie zbyt ubogich w składniki odpowiadające za włosy, czy rzęsy posiłków, ale może to być również uwarunkowane innymi przyczynami.

Tak czy inaczej, kobiety muszą sobie ze stanem swoich rzęs jakoś radzić. Dlatego najlepszą i nierzadko najszybszą metodą staje się przedłużanie rzęs. Istnieje kilka metod, które ze względu na swoją skuteczność, stały się bardzo popularne.

Jakie metody stosuje się, przedłużając rzęsy?

Istnieje kilka popularnych metod przedłużania rzęs, jak:

  • metoda 1:1,
  • metoda 2D,
  • metoda 3D,
  • kombinowana metoda skupiająca w sobie 3 pierwsze.

Od cech rzęs każdej kobiety, która decyduje się na ich przedłużanie, a także od efektów, jakie chce osiągnąć, kosmetyczka dobiera najbardziej odpowiednią metodę. Bardzo często wystarczy metoda 1:1, która zapewnia przedłużenie rzęs sztucznymi włoskami doklejanymi do naturalnych rzęs, ale w przypadku, kiedy wymaga się powiększenie grubości rzęs, albo też ich wypełnienia, może zaistnieć potrzeba wykorzystania innej metody, czy też metody łączącej w sobie wszystkie naraz.

Jak wygląda od strony praktycznej metoda 1:1?

Metoda ta polega, jak już wspominaliśmy, na doklejaniu pojedynczych włosków do każdej z rzęs. Jako że dokleja się pojedyncze włoski do końcówek rzęs, nie dochodzi do kontaktu ani sztucznej rzęsy, ani tym bardziej kleju ze skórą, która mogłaby czasami zareagować, dając symptomy alergii. Właśnie dlatego wykonując tą metodą rzęsy w Poznaniu, kobieta ma pewność uniknięcia ewentualnych i nieprzyjemnych skutków, które w innych metodach mogą niestety mieć miejsce.

Często ta metoda wystarczy, jednak jeżeli kobieta będzie mieć inne wymagania, musi skorzystać z pozostałych rodzajów. Alergie są rzadkością, ale aby mieć pewność braku przeciwwskazań do danej metody przedłużania rzęs z ryzykiem kontaktu skóry lub oczu z klejem, należy na 48 godzin przed planowanym zabiegiem, wykonać próbę rozprowadzając niewielką ilość kleju na obszar, gdzie skóra jest delikatna. Jeśli w tym czasie nie wystąpi zaczerwienienie i świąd skóry, można uważać, że ta nie reaguje na składniki kleju.