Specjaliści od czyszczenia wentylacji w Poznaniu – gdzie szukać?

Zapewne nie wiesz, gdzie szukać specjalistów od czyszczenia wentylacji w Poznaniu. Prawne mówiąc nie jest to proste zadanie, jeśli nie wiesz, jaki sprzęt i jakie umiejętności są niezbędne, by podjąć się tego zadania. Samo czyszczenie wentylacji jest obowiązkiem właściciela lub zarządcy budynku. Jest ono szczególnie ważne w przypadku obiektów przemysłowych, gdzie zanieczyszczenie powietrza jest wysokie. Może ono prowadzić do pożaru, a także być przyczyna wielu chorób górnych dróg oddechowych czy alergii u pracowników. Przeczytaj poniższy artykuł, by dowiedzieć się, jak znaleźć specjalistów od czyszczenie wentylacji w Poznaniu.

Dlaczego warto czyścić wentylację

Część z pracodawców jest zdania, że czyszczenie wentylacji mogą zająć się sami pracownicy. Z pozoru wydaje się to proste zajęcie, jednak w praktyce podjęcie takiej decyzji może okazać się wielkim błędem. W trudno dostępnych kanałach gromadzą się bowiem zabrudzenia, których zwykłe środki chemiczne nie będą w stanie usunąć. Ponadto w zakamarkach często ukrywają się drobinki pyłu, które podczas tarcia mogą doprowadzić do powstania iskry i zapłonu.

Kanały wentylacyjne bywają ponadto doskonałym środowiskiem do rozwoju bakterii, wirusów czy grzybów. Panuje w nich bowiem spora wilgoć i wysoka temperatura. Powietrze, które jest zanieczyszczone takimi drobnoustrojami ma wpływ na zdrowie i efektywność pracowników. Początkowo mogą być nieco bardziej ospali i pracować w wolniej. Z czasem mogą zapaść na choroby układu oddechowego, alergię, a także mieć problemy ze wzrokiem. Z tego właśnie powodu tak bardzo istotne jest dobranie prawidłowej metody czyszczenia wentylacji, która pozwoli na usunięcie wszystkich elementów w powietrzu, które mogą zagrażać zdrowiu pracowników.

Jeśli wybierzemy ekipę, która nie posiada odpowiedniego sprzętu, to musimy liczyć się z tym, że za usługę zapłacimy niestety podwójnie. Najlepiej więc postawić na specjalistów od czyszczenia wentylacji w Poznaniu, czyli na przykład na firmę Brawent.

Specjaliści od czyszczenia wentylacji w Poznaniu

Specjaliści od czyszczenia wentylacji w Poznaniu to profesjonaliści, którzy szczególnie często wyszukiwani są w tym rejonie. Jest to lokalizacja, w której powstało w ostatnich wiele obiektów przemysłowych i hal. To nic dziwnego, że przybywa również ofert firm, które deklarują, że zajmą się czyszczeniem wentylacji szybko i tanio. Czy każdej z nich można zaufać? Oczywiście nie. O czym warto pamiętać?

Bardzo ważne jest oczywiście doświadczenie pracowników, którzy pracują w danej firmie. Nie oznacza to, że każdy z nich musi mieć dziesięć lat doświadczenia w takiej pracy, jednak przynajmniej kilku powinno się móc pochwalić faktem, że dokonywało już wielokrotnie tego typu czyszczenia. Warto w tym celu sprawdzić opinie o firmie w internecie albo zadzwonić do poprzednich zleceniodawców, by móc dowiedzieć się, w jaki sposób została wykonana usługa.

Być może zastanawiacie się, dlaczego doświadczenie akurat w tym przypadku jest takie ważne? Już odpowiadamy. Profesjonaliści wiedzą bowiem, jaką metodę dopasować do konkretnych zanieczyszczeń, z jakimi mamy do czynienia w obiekcie. Warto podkreślić, że każde czyszczenie powinno się zacząć od inspekcji za pomocą specjalnych robotów z kamerami, które wpuszczane są do kanałów w celu ocenienia rodzaju, jak i stopnia zabrudzenia. Dzięki zapisowi z tych kamer można więc dobrać odpowiednią metodę czyszczenia. Te roboty wykorzystywane są również w celu ocenienia jakości wykonanej usługi w ramach inspekcji końcowej.

Poza doświadczeniem liczy się również oczywiście sprzęt. W tym przypadku możemy wyróżnić urządzenia wykorzystywane w przypadku dwóch metod. Jeśli chodzi o metodę suchą, to oczywiście mówimy tutaj o różnego rodzaju miękkich szczotkach z mechanizmami, które wprawiają je w rotacją. Do tego dochodzą oczywiście odkurzacze przemysłowe. Mokra metoda wymaga natomiast zastosowania specjalistycznych chemikaliów, a także dysz do dozowania pary i wody pod wysokim ciśnieniem.

Jeśli szukamy specjalistów od czyszczenia wentylacji w Poznaniu, to z całą pewnością nie możemy zapomnieć o kwestiach logistycznych. Warto więc postawić na lokalną firmę, ponieważ koszty będą wtedy niższe.

Specjaliści ponadto podzielą się z nami ponadto cennymi radami na temat użytkowania samej wentylacji, a także określą, kiedy konieczne będzie przeprowadzenie kolejnej inspekcji.

Kiedy należy zamówić czyszczenie wentylacji?

W tym przypadku nie ma oczywiście jednolitych przepisów, które określałyby jednoznacznie, kiedy należy zlecić czyszczenie wentylacji. Najlepiej oczywiście stosować się do wytycznych, które przekażą nam profesjonalni serwisanci. Można jednak przyjąć, że w przypadku większości obiektów będzie to przynajmniej jedna inspekcja w roku. Jeśli natomiast zanieczyszczenie w naszym budynku jest duże, to może okazać się, że konieczne będą częstsze wizyty.

Możemy również sami zauważyć, że wentylacja działa w sposób nieprawidłowy. Jakie mogą być tego oznaki? Może to być między innymi skraplająca się woda na ścianach, głośniejsza praca wentylacji, a także wzrost kosztów energii elektrycznej bez innych powodów.