Przydatne informacje na temat zabiegu kriolipolizy

Oporny tłuszczyk, który gromadzi się w różnych częściach ciała, można teraz zlikwidować szybko i skutecznie dzięki medycynie estetycznej. Coolsculpting, czyli inaczej kriolipoliza, to właśnie zabieg, który daje doskonałe efekty i pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ze względu na to, że jest małoinwazyjny, jest polecany naprawdę wielu pacjentom oraz pacjentom, którzy od dłuższego czasu walczą z opornym tłuszczem.

Coolsculpting zabieg

Czym jest coolsculpting? To zabieg, który polega na wymrażaniu tkanki tłuszczowej. Jest to jeden z nowoczesnych zabiegów, który daje naprawdę doskonałe efekty. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wymrażanie tkanki tłuszczowej trzeba zaplanować trochę wcześniej, ponieważ na ostateczny efekt trzeba poczekać nawet kilka tygodni. Po zamrożeniu tkanka tłuszczowa, a dokładnie komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu, ale muszą zostać zmetabolizowane i usunięte z organizmu. W zależności od organizmu może zająć to nawet do około 10 tygodni.

Jak przebiega wymrażanie tkanki tłuszczowej?

Jak przebiega sam zabieg? Za pomocą specjalnego urządzenia zasysa się fałd skóry z tłuszczem, na przykład z dolnej części brzucha, bioder, wewnętrznej części ud czy ramion. Następnie tkanka jest schłodzona do temperatury około 5 stopni Celsjusza. W tym czasie dochodzi do zniszczenia komórek tłuszczowych. Kolejny etap to masaż, który ma na celu przywrócenie krążenia w obrębie schłodzonych tkanek. Najczęściej jest to po prostu masaż manualny, który jest wykonywany przez kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej. Cały zabieg jest małoinwazyjny, nie dochodzi do uszkodzenia powłok ciała, natomiast bez wątpienia nie jest on polecany dla osób borykających się z przewlekłymi chorobami wątroby.

Dlaczego warto skorzystać z wymrażania tkanki tłuszczowej?

Kriolipoliza to zabieg bardzo skuteczny. Komórki tłuszczowe zostają zniszczone całkowicie, a następnie usunięte z organizmu. Można zatem powiedzieć, że organizm pozbywa się ich na zawsze. W tym miejscu nie dojdzie już do rozrostu komórek tłuszczowych, ponieważ ich już tam nie będzie. Stąd też tak spektakularne i długotrwałe efekty wymrażania. Trzeba jednak wcześniej planować zabieg, ponieważ na wizualne zredukowanie tkanki tłuszczowej czeka się dosyć długo. Mimo wszystko warto, ponieważ wymrażanie tkanki tłuszczowej przynosi naprawdę spektakularne efekty. Mało jest zabiegów, które dają tak fantastyczny rezultat przy jednocześnie niedużych kosztach. Podsumowując, kriolipoliza ma coraz większe grono fanów co jest zupełnie zrozumiałe ze względu na ogromną skuteczność.