Drzwi prysznicowe – jakie warto zakupić?

Drzwi prysznicowe – jakie warto zakupić?

Wiele osób ma problem z dobraniem drzwi prysznicowych. Kabina prysznicowa powinna być nie tylko funkcjonalna, ale też estetyczna. Dlatego warto dowiedzieć się, w jaki sposób dobierać do niej drzwi prysznicowe.

Czy warto zakupić przesuwne drzwi prysznicowe?

Okazuje się, że przesuwne drzwi prysznicowe osadzone są na specjalnych systemach przesuwu, gdzie wózki z kółkami prowadzone są po listwach. Tego typu mechanizm można zastosować w kabinach o różnym kształcie. Mowa tutaj nie tylko o modelach prostokątnych, ale też kwadratowych czy owalnych.

Trzeba wiedzieć o tym, że przesuwne drzwi prysznicowe pozwalają na sporą oszczędność miejsca. To świetne rozwiązanie dla pomieszczeń łazienkowych o nieco mniejszym metrażu. Żeby jednak tego typu system przesuwny sprawdzał się dobrze, należy zwrócić uwagę na jakość łożysk, listew oraz kółek.

Dobór drzwi prysznicowych

W każdym przypadku należy przetestować, czy mechanizm drzwi prysznicowych działa prawidłowo. Przede wszystkim powinien płynnie się przesuwać. W innym przypadku drzwi nie będą funkcjonalne.

Dobrze dobranie drzwi prysznicowe sprawią, że nie będą się ona zacinały. Istotna jest nie tylko ich trwałość, ale też łatwość czyszczenia poszczególnych elementów.

Jakie wybrać drzwi do kabiny prysznicowej?

W wielu sklepach zakupić można drzwi prysznicowe na zawiasach. Mowa tutaj o popularnym systemie, zwłaszcza w układzie, gdy drzwi instalowane są do szklanej ścianki prysznicowej. W przypadku, gdy stawia się na modne ostatnimi czasy kabiny z elementów bezramowych, należy zwrócić uwagę głównie na grubość szkła. Optymalna będzie 6-8 milimetrów. Do tego istotne są wzmocnienia i sposób instalacji.

Warto zaznaczyć, że drzwi prysznicowe na zawiasach są ciężkie, z tego powodu powinny być instalowane na mocnych oraz wytrzymałych zawiasach. Najistotniejsza jest głównie ich jakość. Godne uwagi są też drzwi prysznicowe łamane. To rozwiązanie zalecane głównie w łazienkach, gdzie trudno o swobodną przestrzeń do otwierania drzwi. Taki model drzwi prysznicowych warto zakupić w uznanym sklepie.