Konturowanie twarzy

Modę na konturowanie twarzy zawdzięczamy głównie Kim Kardashian. To właśnie ona pokazała, jak można osiągnąć idealny owal twarzy bez użycia skalpela. Dzięki kosmetykom nasza twarz może nabrać zupełnie innych kształtów. Możemy zatuszować pewne mankamenty urody, a podkreślić swoje zalety.

Idealny kształtem twarzy jest owal. To właśnie twarz owalna sprawia, że każdy makijaż i fryzura podkreśla naszą urodę. Konturując twarz należy trzymać się zasady, że ciemne cienie ukrywają, zmniejszają, a jasne – eksponują. Dodatkowo linie poziome poszerzają, a pionowe i ukośne wydłużają. Ciemnymi kosmetykami do konturowania ukryjemy szerokie partie twarzy, wysokie czoło, czy zbyt długi nos. Natomiast jasne kolory pomogą zniwelować bruzdy nosowe, podkreślą kości policzkowe, rozświetlą oczy.

Twarz możemy konturować na dwa sposoby – na sucho lub mokro. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Technika konturowania na mokro bardziej sprawdzi się w makijażu wieczorowym. Jednak jeżeli zależy nam na bardziej naturalnym niepokreśleniu urody to idealnie będzie konturowanie na sucho. Należy pamiętać, że nie każdy typ urody będzie dobrze wyglądać w pełnym makijażu i mocno wykonturowanej twarzy. Taki mocny make up dobrze sprawdzi się na sesjach zdjęciowych, w sztucznym świetle.

Wykonując makijaż najpierw nakładamy produkty mokre, a następnie suche. Konturując twarz na mokro najpierw nakładamy:
– produkty pielęgnujące – kremy na co dzień, krem pod oczy,
– podkład – odcień powinien być idealnie dobrany do naszej cery, szyja nie powinna się odznaczać od twarzy,
– następnie nakładamy korektor (pod oczy i na wypryski) oraz sztyfty o ciemnych odcieniach modelujących,
– całość utrwalamy prasowanym lub sypkim pudrem matującym.
Następnie przechodzimy do konturowania na sucho:
– po utrwaleniu mokrych produktów pudrem matującym, możemy okolice oczu potraktować jeszcze pudrem rozświetlającym,
– wybrane partie twarzy przyciemniamy matowym bronzerem,
– ocieplamy twarz ciepłym bronzerem, w słonecznej tonacji,
– na kości policzkowe, nos, aplikujemy rozświetlacz,
– policzki muskamy delikatnie różem.

Należy pamiętać, by używać odpowiednich pędzli do aplikowania kosmetyków. Kosmetyki kremowe i płynne dobrze rozprowadzają się gąbeczkami lub beauty blenderem (możemy je delikatnie namoczyć). Nasza uroda dobrze zostanie podkreślona też pędzlami z syntetycznego włosia o płasko ściętej główce. Natomiast do rozprowadzania suchych kosmetyków przydadzą się pędzle z naturalnego włosia.

Konturowania twarzy trzeba się nauczyć metodą prób i błędów. Należy stosować różne metody aplikacji i wybrać tą najlepszą dla nas. Pięknie wykonturowana twarz sprawi, że każdy makijaż będzie się na niej bardzo dobrze prezentował.