Zabieg depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej

Depilacja laserowa cieszy się coraz większym uznaniem. Dzięki niej można pozbyć się owłosienia na stałe. Skuteczność takiego działania wynosi nawet 85 proc.

Depilacja laserowa – czy warto?

Warto wiedzieć, że Depilacja laserowa od wielu lat cieszy się sporym zainteresowaniem. Popularność takiego zabiegu stale rośnie. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to skuteczna i bezpieczna metoda. Co więcej, jest też bezbolesna. Efektywnie usuwa niepożądane owłosienie z każdej części ciała człowieka.

Trzeba wiedzieć o tym, że depilacja laserowa polega na zastosowaniu lasera. Okazuje się, że do miejsca, z którego celem jest pozbycie się włosów, przykłada się głowicę urządzenia. Laser wyzwala wtedy tak zwane strzały, które wysyłają wiązki światłą w głąb skóry.

Dobra depilacja

Sporo osób zastanawia się, jak wygląda depilacja laserowa. Okazuje się, że pojedyncza wizyty u specjalisty od laserowej depilacji nie pochłania sporo czasu. Trwa od 15 do 60 minut, lecz usuwanie włosków z większych partii skóry może zająć nieco więcej czasu.

W niektórych przypadkach jeden zabieg nie jest wystarczający, gdyż włoski rosną w szybkim tempie. Co istotne, część z nich może być w fazie wzrostu bądź wypadania. Uniemożliwia to jednoczesne uszkodzenie wszystkich struktur. W pewnych sytuacjach do uzyskania idealnych rezultatów wymaga cierpliwości i nawet kilku zabiegów.

Skuteczny zabieg depilacji laserowej

Bardzo istotne jest to, że zabieg laserowego usuwania owłosienie powinien wykonać lekarz, kosmetolog bądź wykwalifikowana kosmetyczka. Jednakże przez brak ścisłych uregulowań w polskim prawie, przeprowadza go często niewyszkolony personel. Dlatego zawsze warto stawiać na renomowany gabinet medycyny estetycznej.

Trzeba wiedzieć, że sposób wyboru specjalisty powinien uwzględniać nie tylko odbyte warsztaty, czy szkolenia, ale też cenne doświadczenia. Na szczęście w Polsce pojawia się wiele nowych gabinetów medycyny estetycznej, w której pracują tylko doświadczeni pracownicy mający wszelkie niezbędne kwalifikacje zawodowe.