Jaką pościel dla dziecka wybrać

Dowiedziono, że około jedną trzecią naszego całego życia poświęcamy na sen. Noworodki i małe dzieci robią to jeszcze dłużej, przesypiając czasem większość dnia. Jakość snu ma natomiast ogromne znaczenie, definiując cały nasz następny dzień. Jeśli porządnie się nie wyśpimy, cały kolejny dzień będzie przebiegał w istnych męczarniach. Warto więc mieć na uwadze, by nie tylko zadbać o to, aby małe dziecko porządnie się wysypiało, ale również o to, w czym ma się ten proces odbywać. W tym celu należałoby nie tylko wyposażyć się w wygodne łóżko oraz materac, ale zakupić także zestaw wysokogatunkowej pościeli, na przykład z bawełny. Najlepiej, gdyby była ona w dodatku antybakteryjna i antygrzybiczna. Wtedy mamy pewność, ze dziecko zdoła porządnie się wyspać, opatulone w pościel wysokiej jakości.

Najpopularniejsze wymiary łóżeczek dla małych dzieci

Warto mieć na uwadze, że łóżko przeznaczone specjalnie dla małego dziecka nie powinno być ani za małe ani za duże. Oznacza to więc, że powinno być w sam raz. Do jednych z najpopularniejszych modeli należy bowiem łóżko o wymiarach 60×120 cm. Innym zaś, które jest równie chętnie wybierane, jest łóżeczko dla małego dziecka o rozmiarze 60×140 cm. Bardzo istotną kwestią podczas wyboru odpowiedniego łóżeczka jest to, aby pamiętać, że wybierając jakikolwiek produkt, który będzie miał kontakt z wrażliwą skórą malucha, musi być on odpowiednio certyfikowany zgodnie ze wszystkimi niezbędnymi normami europejskimi.

Materiał, z jakiego wykonana jest pościel dla dziecka

Jednym z najpopularniejszych i najchętniej wykorzystywanych materiałów do tworzenia pościeli, która idealnie nadaje się dla małego dziecka, jest, oczywiście, bawełna. Do jej największych zalet należą niewątpliwie: wysoki stopień higroskopijności, czyli innymi słowy, podatności na wchłanianie wilgoci, ogromna odporność na rozciąganie i innego rodzaju uszkodzenia natury mechanicznej, a także dobre przewodzenie ciepła. Ponadto dzięki naturalnym właściwościom bawełny nie uczula ona, będąc tym samym świetnym rozwiązaniem dla alergików wszelkiej maści, oraz nie elektryzuje się.

Pozostałe zalety bawełny

Wielu rodziców dość chętnie wybiera ten materiał również ze względu na inne cechy bawełny. Ponieważ można ją zaliczyć między innymi do włókien naturalnych, za jej sprawą, ciało dziecka otulonego kołdrą wykonaną z bawełny, może swobodnie oddychać. Warto dodać, że nawet jeśli dziecko zaczyna się pocić, jego pot jest niemalże natychmiast wchłaniany przez tkaninę pościelową. Nie wiedząc, jaką pościel sprawić swojej pociesze, warto więc zdecydować się na zestaw wyprodukowany z bawełny organicznej. Jest to bardzo praktyczne, ale i skuteczne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu różnych sytuacjach.