Polska faworytem MŚ 2018? Zaskakujące prognozy zagranicznych mediów

Już niebawem wystartuje mundial w Rosji. Mieszkańcy wszystkich zaangażowanych państw podchodzą do informacji na temat ukochanych reprezentacji ze sporym zaangażowaniem. Swoich faworytów do zwycięstwa mają nie tylko kibice, ale również bukmacherzy i dziennikarze. Wśród polskich fanów piłki nożnej największe emocje wywołują oczywiście te prognozy, które dotyczą szans na mundialu podopiecznych Adama Nawałki. Biało-czerwonym udało się uzyskać bardzo pozytywną ocenę m.in. ze strony dziennikarzy argentyńskich, którzy zestawili polską drużynę razem z głównym faworytami tegorocznego mundialu i umieścili ją na dziesiątym miejscu w swoim zestawieniu.

Polacy na Mistrzostwa Świata 2018

Już od kilku miesięcy Polacy zajmują wysokie miejsca w rankingu reprezentacyjnym FIFA. Niekorzystne wyniki ostatnich spotkań towarzyskich doprowadziły co prawda do spadku z szóstej pozycji, jednak dziesiąta pozycja wciąż jest wynikiem co najmniej przyzwoitym. Polacy zdołali wypracować w eliminacjach do mistrzostw bardzo solidną markę, ale według bukmacherów sporo im jednak brakuje do głównych faworytów imprezy. Inne zdanie na ten temat mają argentyńscy dziennikarze czasopisma „Clarin Sports”. Reprezentacja Polski została przez nich ulokowana w czołówce najlepszych zespołów biorących udział w mundialu w 2018 roku.

Biało-czerwoni na mundialu w Rosji

Dziennikarze argentyńskiego pisma uzasadnili swoją pozytywną opinię, wyróżniając wielu atutów polskiego zespołu. Uwagę zagranicznych mediów przykuwa nie tylko zdecydowanie najważniejszy zawodnik w osobie Roberta Lewandowskiego, ale również reszta zespołu. Mimo, że gwiazdorski napastnik Bayern jest najbardziej medialnym piłkarzem polskiej kadry, w rankingu czasopisma „Clarin Sports” docenieni zostali także inni zawodnicy. W drużynie Polski grają według argentyńskich dziennikarzy doskonali sportowcy, znani z wielu znamienitych europejskich klubów. Wyróżniona została m.in. bardzo dobra ofensywa polskiej grupy oraz wysoka średnia wzrostu, dzięki której Polacy świetnie grają w powietrzu. Współpracując zespołowo, podopieczni Adama Nawałki mają też szansę wyjątkowo sprawnie wykorzystać unikalne umiejętności Lewandowskiego.

Mistrzostwa świata u bukmacherów

Zarówno zagraniczni dziennikarze, jak i polscy bukmacherzy jako głównych faworytów tegorocznego mundialu wyróżniają przede wszystkim reprezentację Niemiec. Szansę na mistrzostwo świata mają również Portugalczycy, Brazylijczycy, Francuzi, Hiszpanie oraz Argentyńczycy, a także Belgowie i Urugwajczycy. Względem szans biało-czerwonych bukmacherzy nie są przesadnie optymistyczni. Reprezentacja Polski wciąż się rozwija, a od przegranej w ćwierćfinałach ostatnich mistrzostw Europy minęły niemal dwa lata. Swoją przygodę na mistrzostwach świata w Rosji Polacy rozpoczną od meczów w fazie grupowej. Bukmacherzy zgodnie ocenili grupę H jako wyjątkowo specyficzną. Spośród wszystkich reprezentacji wchodzących w jej skład, każda pochodzi z innego kontynentu. Aby zaistnieć na kolejnych etapach imprezy, Polacy muszą uważać na każdego z rywali.

Udział w zakładach bukmacherskich bez zezwolenia Ministerstwa Finansów jest zakazany, hazard może uzależniać i wiąże się z ryzykiem finansowym, a konto u bukmachera można otworzyć od 18-go roku życia. Więcej: https://topbukmacher.com