Jaką wykładzinę do biura wybrać?

Jaką wykładzinę do biura wybrać?

Biuro powinno być dobrze zaaranżowane, aby pracownicy mogli w komfortowych warunkach skupić się na swoich obowiązkach. Dużą uwagę warto przyłożyć do wyboru wykładziny, która powinna sprostać dość intensywnej eksploatacji.

Wykładziny do biura – rodzaje

Wśród najczęściej wybieranych wykładzin do biura można znaleźć dywanowe. Prezentują się one doskonale i z łatwością można dopasować je do każdej aranżacji. Zaletą wykładziny dywanowej jest doskonałe tłumienie hałasów i dźwięków oraz możliwość mechanicznego czyszczenia. Do biura najlepszym wyborem jest wykładzina z włókiem poliamidowych.

Dość często wybierane są także wykładziny PVC, które zapewniają maksymalną ochronę podłogi przed uszkodzeniami, a także są najtrwalsze i wytrzymałe na ścieranie. Można je szybko i bez problemu wyczyścić. Ostatnim rodzajem są odporne na płowienie wykładziny płytkowe. Dużym atutem jest szybkość montażu i łatwa naprawa uszkodzeń. Świetnie wygłuszają pomieszczenie i można je w prosty sposób umyć.

Eleganckie i stylowe wykładziny biurowe

Wybór wykładziny do biura należy dopasować do charakteru wnętrza. Nie może to być przypadkowy wzór, bo był w promocji lub dostępny od ręki. Wykładzina powinna podkreślać styl wnętrza i zabezpieczać podłogę. Musi być odporna na intensywne użytkowanie. Warto także dokładnie przemyśleć kolor i wzór na wykładzinie.

Niebieskie i zielone odcienie sprzyjają koncentracji i wyciszają. Idealnie nadają się do powierzchni biurowych czy sal konferencyjnych. Z jasnych dywanowych wykładzin lepiej zrezygnować w biurach, które obsługują klientów. Lepiej wybrać czerwień, granat lub brąz, gdyż na takich kolorach nie widać brudu. W wypadku wykładzin PVC takiego problemu nie ma, bo wystarczy użyć mopa, aby podłoga wyglądała jak nowa.

Gdzie kupić wykładzinę do biura?

Wykładziny biurowe dostępne są w sklepach stacjonarnych i internetowych. Duży wybór można znaleźć w sklepach budowlanych i specjalizujących się w sprzedaży materiałów podłogowych.

W sklepach internetowych można liczyć na atrakcyjne zniżki i promocje, ale warto także sprawdzić ofertę w sklepach tradycyjnych, w których czasami wyprzedaje się końcówki serii. Wówczas cena może być niższa nawet o 50 lub 70%, co pozwoli znacznie obniżyć koszty.