Włochy czy Szwajcaria – gdzie wybrać się na narty?

Masz ochotę wybrać się na narty w Alpy, ale nie wytypowałeś jeszcze kraju, do którego się udasz? Przeczytaj nasz poradnik i zapoznaj się z dwiema propozycjami. Być może przekona Cię malownicza i pełna ekscytujących tras narciarskich Italia? A może skusisz się na Szwajcarię, w której przeżyjesz najpiękniejsze chwile swojego życia? Sprawdź, dlaczego warto wybrać jeden z tych krajów!

Włochy – kilka ciekawych lokalizacji

Atrakcyjnym kierunkiem narciarskim dla sportowców o różnym stopniu zaawansowania jest Presena. Możesz tam liczyć na przepiękne widoki, cudowną pogodę ze słońcem stojącym wysoko na niebie, a także tradycyjne włoskie dania, które umożliwią Ci uzupełnienie energii po całym dniu białego szaleństwa. U podnóża Perseny znajduje się stacja narciarska Passo Tonale, której wybór Ci polecamy. Trasa ma aż 1,7 km długości, a także 153 m różnicy poziomów.

Inne interesujące miejsce dla narciarzy to Hochjoch zlokalizowany w Tyrolu Południowym. Stacja narciarska, która się tam znajduje, nosi nazwę Maso Corto. Możesz w niej spotkać niejednego Polaka! Z tego względu od kilku lat organizowane są nawet Polskie Dni, na które przyjeżdżają znane osoby z Polski. Jedna z najbardziej przykuwających uwagę tras przecina lodowiec. Ma 8 km długości i 1800 m różnicy poziomów.

Wybierasz się na narty do Włoch? Koniecznie wybierz odpowiednie ubezpieczenie sportowe! Przeczytaj poradnik: Ubezpieczenie na narty Włochy, by poznać korzystny zakres polisy, sumę ubezpieczenia oraz kwoty przypisane poszczególnym elementom, np. ochronie kosztów leczenia, ratownictwu czy OC.

Jeśli do Szwajcarii, to dokąd?

Ci, którzy nastawili się na wyjazd raczej do Szwajcarii niż Włoch, nie powinni być zawiedzeni. W tym pięknym kraju dostęp do Alp jest łatwy, a widoki niesamowite. Weźmy na przykład Theodul, przy którym są dwie stacje narciarskie: Zermatt i Cervinia (uwaga, należy już do Włoch!). Staje łączą się w Zermatt pod szczytem Matterhornu. Warunki narciarskie – jak na lodowiec przystało – są wzorowe od rozpoczęcia sezonu aż po zakończenie. Możesz tu przyjechać nawet w kwietniu czy maju.

Laax to ośrodek atrakcyjny przede wszystkim dla osób zjeżdżających na snowboardzie. Trasy są krótkie, ale za to mają wybudowaną rampę właśnie dla snowboardzistów. Trasy na lodowcu dzielą się na niebieską i czerwoną.

Włochy czy Szwajcaria? – inne lokalizacje

Jeśli w powyższych miejscowościach i ośrodkach już byłeś, możesz zwiedzić coś nowego, korzystając z zaprezentowanej poniżej listy:

– śniegowa zabawa we włoskich Dolomitach. Do wyboru ośrodki: Alpe di Lusia – Bellamonte, San Pellegrino, Sella Ronda – Campitello, Canazei, Arabba, Corvara, Wolkenstein, Sella Ronda – Marmolada, Predazzo – Ob.ereggen – Latemar,

– białe szaleństwo we włoskim Tyrolu Południowym. Do wyrobu ośrodki: Gitschberg – Jochtal, Plose, Alpe di Siusi, Val Gardena,

– niezapomniane przeżycia w Szwajcarii, w ośrodkach: Grindelwald – First, Mürren – Schilthorn, Kleine Scheidegg – Männlichen, Adelboden – Lenk, Gstaad.

Z uwagi na bliskość lokalizacji, jeśli dysponujesz tygodniowym czy dłuższym urlopem, możesz korzystać z tras na przestrzeni kilku państw, np. Włoch, Francji i Szwajcarii. W przypadku łączonych stacji skorzystasz ze stoków w ramach tego samego karnetu.