Depilacja laserowa i jej korzyści

Epilacja laserowa to zabieg, który w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością. Wszystko dlatego, że jest on bardzo skuteczny, możliwy do wykonania przez cały rok, a jednocześnie – zupełnie bezbolesny. Nie ma się więc co dziwić, że na jego wykonanie decyduje się mnóstwo pacjentek, zwłaszcza w sezonie letnim. Więcej informacji na temat zabiegu znaleźć można na stronie internetowej https://saywowclinic.pl/epilacja-laserowa/.

Jak działa epilacja laserowa?

Współczesne urządzenia do depilacji laserowej wykorzystują dwie długości fali. Wszystko po to, by zabieg depilacji laserem był wysoce skuteczny, a jednocześnie jak najmniej bolesny. Ważny jest także krótki czas zabiegu, który dzięki temu jest komfortowy dla pacjentki.

Laser do depilacji wyposażony jest w kilka głowic, dzięki czemu można dopasować program do potrzeb konkretnego pacjenta. Emitowane przez laser fale pochłaniane są przez melaninę i trwale usuwają zbędne owłosienie.

Warto pamiętać o tym, że nowoczesne urządzenia do epilacji umożliwiają usunięcie także siwych i rudych włosów, co jeszcze do niedawna było niemożliwe bądź też mało skuteczne. Warto zwrócić uwagę, czy laser wykorzystywany do depilacji posiada system chłodzenia, zmniejszający dolegliwości bólowe u pacjentek.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Pacjentki muszą pamiętać o tym, że nie każdy może poddać się zabiegowi epilacji laserowej. Bezwzględnym przeciwwskazaniem jest stan ciąży oraz laktacji. Na przeprowadzenie zabiegu nie powinny także zdecydować się osoby przyjmujące leki światłouczulające, retinoidy, a także stosujące takie zioła jak dziurawiec czy też nagietek. Zabiegu nie można także przeprowadzić na skórze świeżo opalonej.

Warto wspomnieć o tym, że przeszkodą do wykonania zabiegu mogą być różnego rodzaju schorzenia takie jak łuszczyca czy bielactwo. Depilacja laserowa nie może być także stosowana u osób z infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi. Z wykonaniem zabiegu warto się wstrzymać świeżo po peelingu mechanicznym i chemicznym.

Zabiegi depilacyjne mają wiele zalet. Po pierwsze,charakteryzują się one dużą efektywnością, co oznacza, że po przeprowadzonym zabiegu większość włosów już nie odrośnie. Laser można także przeprowadzać w okresie letnim, jednak po zabiegu należy wstrzymać się z opalaniem. Nowoczesne urządzenia posiadają zaawansowane systemy chłodzenia, które całkowicie eliminują dolegliwości bólowe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://saywowclinic.pl/epilacja-laserowa/