Depilacja laserowa – jak wygląda i ile kosztuje zabieg depilacji?

Depilacja laserowa to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, dzięki któremu można raz na zawsze pozbyć się niechcianych włosków, eliminując tym samym całkowicie problem krostek oraz wrastających włosków, co ma niestety miejsce przy tradycyjnych metodach depilacji. Na czym jednak polega zabieg depilacji laserowej, jakich efektów zabiegu można się spodziewać i jaki jest koszt laserowego usuwania owłosienia?

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Jak zostało wspomniane na wstępie depilacja laserowa to zabieg, przy pomocy którego można trwale usunąć włoski razem z cebulkami, dzięki czemu przez dosyć długi czas owłosienie nie powinno w ogóle pojawić się na powierzchni skóry. W przypadku niektórych kobiet włoski nie rosną nawet przez kilka lat, podczas gdy u innych mogą pojawić się już po kilku miesiącach, jednak najczęściej jest to związane ze silnym stresem lub zaburzeniami hormonalnymi. Podczas wizyty w gabinecie kosmetycznym w pierwszej kolejności kosmetolog przeprowadza dokładny wywiad, ocenia stan włosów, a także przeprowadza próbę laserową. Jeśli włoski są twarde i ciemne a próba laserowa wypadnie pozytywnie, to dochodzi do właściwego zabiegu. Depilacja laserowa może tak naprawdę zostać przeprowadzona na dowolnie wybranej partii ciała, jednak warunkiem jest posiadanie przez pacjentkę jasnej karnacji oraz ciemnych włosków, ponieważ światło lasera oddziałuje na melaninę, czyli barwnik znajdujący się we włosach. Wybrana partia ciała w trakcie zabiegu zostaje naświetlona małą wiązką światła, dzięki czemu dochodzi do podgrzania włosa wraz z mieszkiem włosowym, w efekcie czego włosy wraz z cebulkami ulegają całkowitemu zniszczeniu. Warto jednak mieć świadomość tego, iż światło lasera oddziałuje wyłącznie na włosy, które w chwili zabiegu znajdują się w fazie wzrostu. Z tego też względu, aby całkowicie pozbyć się wszystkich włosków, konieczne jest przeprowadzenie serii co najmniej kilku zabiegów w równych odstępach czasowych (najczęściej co kilka tygodni).

Efekty depilacji laserowej

Już po pierwszym zabiegu możemy zobaczyć pierwsze efekty depilacji laserowej, ponieważ ok. 30% niechcianych włosków zostaje usuniętych, jednak aby całkowicie pozbyć się wszystkich włosów, konieczne jest przeprowadzenie serii kilku zabiegów. W zależności od ilości włosów oraz danej partii ciała dosyć dobre efekty widoczne są już po 3 zabiegach, jednak z uwagi na fakt, iż włosy znajdują się w fazie wzrostu w różnym czasie, to najlepiej wykonać od 5 do 6 zabiegów w około 4-6 tygodniowych odstępach. Efektem zabiegu depilacji laserowej jest nie tylko całkowite usunięcie niechcianych włosków, ale również eliminacja problemu wrastających w skórę włosków oraz nieestetycznie prezentujących się krostek.

Jaki jest koszt depilacji laserowej?

Koszt pojedynczego zabiegu uzależniony jest od konkretnej partii ciała i w zależności od salonu kosmetycznego może wynieść od 99 zł (mała partia np. pachy lub wąsik) do nawet 400 zł (duża partia np. nogi). W przypadku serii kilku zabiegów można liczyć na nieco niższe ceny, a wiele salonów oferuje ponadto dosyć ciekawe pakiety, o czym można przekonać się, rezerwując wizytę w salonie poprzez stronę Moment.pl. Dzięki temu portalowi każda zainteresowana osoba może bez problemu znaleźć salon w swojej najbliższej okolicy, co w dzisiejszych czasach jest dużym udogodnieniem.

Sprawdź więcej na lipoline.pl