Obsługa prawna firm

Jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na skorzystanie ze wsparcia i doradztwa w zakresie prawa, wówczas może skorzystać z obsługi prawnej firm, która świadczona jest przez wiele kancelarii. Z doświadczenia prawników skorzystać mogą przedsiębiorstwa różniej wielkości, branży oraz takie, które mają ograniczony budżet.

Co obejmuje obsługa prawna spółek?

Zakres czynności, jakie wykonuje kancelaria, zależne jest od potrzeb przedsiębiorstwa. Najczęściej usługami świadczonymi przez kancelarię są:
* porady prawne, które dotyczą działalności firmy,
* sprawdzanie oraz sporządzanie umów,
* przygotowywanie regulaminów oraz statutów,
* informowanie o zmianach pojawiających się w prawie,
* reprezentowanie klienta w sądzie oraz urzędach administracyjnych,
* przygotowywanie opinii prawnych,
* pisanie różnego rodzaju pism,
* zakładanie, rozwiązywanie oraz przekształcanie spółek,
* windykacja wierzytelności.

Kiedy skorzystać z obsługi prawnej spółek?

Podjęcie decyzji o skorzystaniu z usług kancelarii uzależnione jest od konkretnej sytuacji. Najczęściej po poradę do prawnika przedsiębiorca zwraca się, by sprawdzić, czy umowa, którą chce podpisać, jest korzystna dla firmy. Kolejnym powodem, który skłania właściciela spółki do skorzystania z usług kancelarii, jest reprezentowanie przed sądem. Często właściciele firm udają się po poradę prawną podczas zatrudniania nowych pracowników. Sytuacji, w których potrzebna jest porada prawnika, jest wiele, a każda uzależniona jest od branży, w jakiej działa przedsiębiorstwo oraz od zaistniałej sytuacji.

Korzyści płynące ze skorzystania z obsługi prawnej spółek

Stała współpraca z kancelarią prawniczą pozwala prowadzić przedsiębiorstwo w sposób bezpieczny i zgodny z prawem. Współpraca z prawnikami pozwala właścicielowi firmy na oszczędność czasu, który może poświecić na rozwój formy. Obsługa prawna spółek pozwala firmie na ograniczenie ryzyka związanego z zawieraniem niekorzystnych umów, a także chroni przedsiębiorstwo przed działaniem, które jest niezgodne z prawem. Obsługa prawna spółek wpływa korzystnie na ochronę danych przedsiębiorstwa, która polega na zabezpieczeniu danych klientów i kontrahentów, a także na zwiększenie efektów pracy poprzez wprowadzenie odpowiednich metod zarządzania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.