Deszczownica natynkowa czy podtynkowa? Jaką wybrać?

Deszczownica natynkowa czy podtynkowa? Jaką wybrać?

Deszczownica do kabiny powinna być nie tylko niezawodna, ale również funkcjonalna. Ma ona ogromny wpływ na poziom wygody podczas kąpieli. W sprzedaży znajdują się modele natynkowe oraz podtynkowe. Wiele osób nie ma pojęcia, jaki wariant sprawdzi się lepiej. Jeśli potrzebujesz sprawdzonych informacji, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Zalety i wady deszczownicy natynkowej

Natynkowa deszczownica do kabiny jest prostsza w montażu. Usatysfakcjonuje ona tych, którzy chcą uniknąć remontu pomieszczenia. Wystarczy jedynie podłączyć wspomniany element do baterii prysznicowej. W tym celu stosuje się elastyczny przewód, który nie ogranicza ruchów użytkownika.

Deszczownica prysznicowa natynkowa jest uniwersalna, dzięki czemu z łatwością można wybrać odpowiedni osprzęt. Jej minusem jest fakt, że wszystkie elementy są widoczne, więc mogą negatywnie wpłynąć na wystrój wnętrza. Ponadto każdego dnia oddziałują na nie niesprzyjające warunki otoczenia. Zwiększa to ryzyko wystąpienia szybszych usterek. Nie trzeba jednak martwić się o problematyczną wymianę podzespołów. Eliminacja wszelkich awarii trwa krócej.

Zalety i wady deszczownicy podtynkowej

Podtynkowa Deszczownica do kabiny nie jest widoczna na pierwszy rzut oka. Elementy nieatrakcyjne wizualnie (m.in. przewody, puszka do mieszania wody) są ukryte w ścianie. Ma to szczególne znaczenie dla osób, które dbają o najmniejsze detale. Ukryty osprzęt jest mniej narażony na awarie, jednak bardzo ważne jest to, by wybrać zestaw wysokiej jakości. Montaż jest trudniejszy i zajmuje więcej czasu. Wymaga on prac remontowych, co nie w każdym przypadku jest możliwe.

Wadą deszczownicy prysznicowej podtynkowej jest także problematyczna naprawa. Konieczne jest usunięcie wykończenia ściany, tak aby dostać się do poszczególnych elementów zestawu. Każda awaria wiąże się ze sporym nakładem pracy. Podczas podejmowania ostatecznej decyzji warto więc zastanowić się, jaki typ deszczownicy zagwarantuje pożądany stopień bezpieczeństwa oraz komfortu eksploatacji.