Dobra rolka do prysznica

Dobra rolka do prysznica

Rolka do kabiny prysznicowej jest często wymienianym elementem. Można go zakupić w przystępnej cenie w wielu sklepach.

Rolka kabiny prysznicowej

Najpopularniejsze są obecnie rolki do kabiny prysznicowej 25 mm. Te przeważnie występują w standardowych kabinach. Warto wiedzieć, że na polskim rynku jest znacznie więcej rolek i różnią się od siebie nie tylko wizualnie, ale też pod względem budowy, sposobu montażu, a także regulacji. Pierwszy rodzaj rolek to mimośrodowe. Istnieją też regulowane, a ponadto rolki sztywne.

Rolkę do kabiny prysznicowej najlepiej zakupić od uznanego producenta, gdyż jej jakość zawsze powinna być na pierwszym miejscu.

Rolka do kabiny

Bardzo dużo rolek do kabiny prysznicowej wykonanych jest z mosiądzu galwanizowanego, który pokryty jest jednowarstwową powłoką oraz z tworzywa ABS. Trzeba wiedzieć o tym, że rolki prysznicowe 25 mm z łożyskiem mimośrodowym wykorzystywane są często w układach, gdzie wszystkie cztery rolki z konkretnych drzwi są takie same.

Drugi typ rolek do kabin prysznicowych 25 mm to rolki regulowane śrubą. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że występują one równie często, jak mimośrodowe, jednakże różnią się one konstrukcją.

Sprawdzona rolka kabiny prysznicowej

Okazuje się, że trzpień rolki górnej, na którym zamocowane zostało łożysko jest osadzony na pionowej śrubie zakończonej przeważnie podejściem na śrubokręt krzyżakowy. Rolki dolne pojawiające się w takich systemach mają przeważnie łożysko osadzone na trzpieniu, sztywno połączonym z pionowo zainstalowanym prętem zakończonym przyciskiem.

Rolki do kabiny prysznicowej zużywają się dość szybko. Dlatego najlepiej kupować je w renomowanym sklepie. Dobrej jakości rolki do kabiny prysznicowej są wytrzymałe i z pewnością posłużą dłużej niż przez jeden sezon. Zrobione są z dobrych materiałów, dlatego objęte są kilkuletnią gwarancją. Godne polecenia są między innymi rolki prysznicowe, które oparte są na podwójnych łożyskach. Od wielu lat stosowane są one w polskich i zagranicznych domach.