Jak oświetlić schody? Sprawdź te pomysły!

Właściwie oświetlone schody w domu to nie tylko większe bezpieczeństwo, ale również atrakcyjny wygląd klatki schodowej. Jaką metodę oświetlenia schodów warto wybrać?

Kinkiety – lampy ścienne

Poza lampami sufitowymi najczęściej wybieranym sposobem oświetlenia schodów jest zastosowanie kinkietów, czyli lamp ściennych.

Za pomocą kinkietów montowanych na ścianie oświetlenie schodów jest skuteczne i może być atrakcyjne wizualnie. Kinkiety można dobrać pod kątem ich stylu do aranżacji wnętrza.

Oprawy schodowe montowane w ścianie

Alternatywą dla kinkietów są oprawy schodowe, które umieszczane są w ścianie nad stopniami.

Takie Oświetlenie schodów jest bardziej wymagające pod kątem montażu, ale również jest skuteczne i wygląda efektownie. Do wyboru są oprawy w różnych kolorach i kształtach. Najczęściej kupowane są energooszczędne oprawy LED.

Taśmy umieszczane pod stopniami

Ciekawym pomysłem może być też wykonanie oświetlenia schodów z użyciem taśm montowanych pod stopniami.

Taśmy LED tworzą wtedy niebanalne oświetlenie klatki schodowej i powodują, że korzystanie ze schodów jest jeszcze bezpieczniejsze, ponieważ każdy stopień jest dokładnie oświetlony.

Oświetlenie pod poręczą schodów

Pomysłem na wykonanie oświetlenia schodów jest też zamontowanie taśm LED pod poręczą umieszczoną na ścianie. Dyskretne taśmy nie są wtedy widoczne i dają nowoczesny efekt świetlny.

W tym przypadku schody również prezentują się bardzo efektownie, a jasne światło skutecznie podnosi poziom bezpieczeństwa ich użytkowników.