Czy pożyczkę ratalną dostaniemy tylko w banku?

Pożyczka to dla niektórych osób sposób na finansowanie nieplanowanych wydatków. Inni traktują ją jako metodę na pokrycie większych, planowanych zakupów, czy remontów. Najlepiej, by była rozłożona na raty – wtedy domowy budżet nie odczuje jej ciężaru. Parę lat temu o pożyczkę ratalną można było ubiegać się wyłącznie w banku. Obecnie wybór jest większy. Wiele firm pozabankowych ma w swojej ofercie takie zobowiązania.

Kiedy po pożyczkę do parabanku?

Gdy w domowym budżecie brakuje oszczędności, a czeka nas większy wydatek, warto rozejrzeć się za korzystną pożyczką. Mając małe dochody lub brak umowy o pracę na czas nieokreślony, należy liczyć się z tym, że bank może rozpatrzyć wniosek negatywnie. Z pomocą przychodzą instytucje pozabankowe. To korzystne rozwiązanie również wtedy, gdy potrzebujemy pieniędzy szybko. Procedury w parabankach nie tylko są ułatwione, ale też znacznie szybsze niż w banku. Decyzję otrzymujemy zazwyczaj w ciągu 15 minut. Nie są wymagane zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości zarobków. Wystarczy oświadczenie.

Czy pożyczka pozabankowa jest droga?

Wiele osób boi się ukrytych, dodatkowych opłat. Typowe koszty pożyczek w parabankach to opłata przygotowawcza, administracyjna, odsetki, oprocentowanie. W różnych firmach wygląda to trochę inaczej. Oferty są jednak przejrzyste i dlatego całkowity koszt pożyczki łatwo sprawdzić. Na stronie: https://www.ratkomat.pl/ wybiera się wysokość zobowiązania i okres jego spłaty przy pomocy suwaków. Równocześnie pokazują się wszystkie koszty wybranej pożyczki. Tak więc nie ma ryzyka, że zostaniemy obciążeni dodatkowymi kwotami, o których nie wiemy. Oprocentowanie pożyczek ratalnych jest wysokie, jednak jest to spowodowane zminimalizowanymi wymaganiami – mniejsza zdolność kredytowa klienta stanowi ryzyko dla firmy pożyczkowej.

O czym nie wolno zapominać biorąc pożyczkę ratalną?

W przypadku nieterminowej spłaty pożyczek parabanki naliczają duże odsetki i kary windykacyjne. Dlatego pożyczkę i wysokość raty należy dostosować do swoich możliwości finansowych i bezwzględnie przestrzegać terminów spłaty. Daje to gwarancję, że nie poniesiemy dodatkowych kosztów.