Europaleta z tworzywa sztucznego – największe zalety

schoellerallibert.com - scho paleta (1).jpg

Palety wykonywane z plastiku obecnie coraz częściej znajdują zastosowanie w halach produkcyjnych i firmach transportowych. Przedsiębiorcy dokonują np. wymiany starych i zniszczonych platform drewnianych na platformy plastikowe. Czy to uzasadnione działanie i na czym polega największa siła palet z tworzyw sztucznych? Odpowiadając na te pytania, najlepiej przytoczyć podstawowe cechy europalet stosowanych w różnorakich branżach przemysłowych. Dowiedz się wszystkiego na ten temat!

Odporność na uszkodzenia

Plastik przemysłowy jest materiałem o ogromnej twardości. Można go uformować w ergonomiczne palety, które nie będą się odkształcać pod wpływem zmian środowiskowych, skrajnych temperatur, czy nacisków. Paleta z tworzywa sztucznego jest odporna na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Nie murszeje, nie kruszy się i doskonale radzi sobie z towarami o ogromnej masie.

Czystość i higiena

Europaleta plastikowa może występować w wersji typowo spożywczej. Jest to tzw. paleta higieniczna. Jednakże każda paleta z tworzywa sztucznego pozwala na wzorowe przestrzeganie standardów czystości. Nawet, jeśli coś się wyleje lub pobrudzi, plastikową powierzchnię łatwo umyć. Nie wchłania ona wody i przejmuje zapachów towarów, które są na niej przechowywane bądź przewożone. Dlatego też szybko nadaje się do ponownego użycia.

Składowanie i przewożenie

W magazynach oraz samochodach dostawczych często miejsca jest zbyt mało, aby pozwolić sobie na samodzielnie wyeksponowanie poszczególnych towarów. Palety z tworzywa sztucznego mają gabaryty dostosowane do powierzchni samochodowych i magazynowych. Pozwalają w ramach jednej platformy składować bardzo duże ilości towarów, dzięki czemu oszczędza się przestrzeń. Palety można łatwo załadować na wózki widłowe i przetransportować w miejsce przeznaczenia. Choć same w sobie mogą wydawać się nieporęczne, to pracownicy magazynów i hal produkcyjnych, mający wprawę w swojej pracy, radzą sobie z nimi bez trudu. Trzeba pamiętać, że gwarancję bezpieczeństwa dają tylko te platformy, które spełniają normy i wytyczne przewidziane dla tego typu wyrobów. Dlatego ważne jest, z jakiego źródła kupuje się palety.

Ogólny wygląd

Europaleta plastikowa ma przede wszystkim spełniać swoją funkcję, czyli należycie zabezpieczać produkty, dopóki nie trafią na sklepowe półki bądź w ręce klientów. Niemniej jednak palety wykonane z plastiku odznaczają się także ciekawym designem i doskonałą prezencją. Nawet jeśli są używane już od jakiegoś czasu, zazwyczaj nie noszą śladów użytkowania. Dostępne są palety z plastiku w różnych rozmiarach i kolorach.