Jak dobrać suknię ślubną do sylwetki?

Jak dobrać suknię ślubną do sylwetki?

Wybór odpowiedniej sukni ślubnej jest niezwykle ważny. Dopasowanie kreacji do sylwetki pozwoli pannie młodej poczuć się komfortowo i pięknie w najważniejszym dniu jej życia. Aby dobrać odpowiedni model, warto poznać wszystkie atuty figury oraz jej ewentualne niedoskonałości. W ten sposób wszelkie wady uda się dyskretnie zamaskować.

Rodzaj sylwetki

Sylwetka klepsydry charakteryzuje się wąską talią i szerokimi biodrami oraz ramionami. Dla tej sylwetki idealna będzie suknia z wycięciem w talii, która skutecznie wyrówna ewentualne dysproporcje figury panny młodej.

Sylwetka gruszki oznacza szersze biodra oraz węższe ramiona i talię. Dla tego typu figury dobrym wyborem będzie suknia z gorsetem lub cekinami na górnej części ciała, która optycznie powiększy ramiona. Innym rozwiązaniem może być suknia z rozkloszowanym dołem, która zbalansuje proporcje sylwetki.

Sylwetka jabłka charakteryzuje się brakiem wyraźnie zarysowanej talii, a także szerszym brzuchem. Dla takiej figury optymalna będzie suknia ślubna z wysokim stanem lub taka, która rozszerza się od talii w dół. Dobrym rozwiązaniem może się okazać kreacja z falbanami lub trenem.

Tkanina, dekolt i rozmiar

Przy wyborze zwrócić uwagę na materiał sukni. Cienkie i lekkie tkaniny będą idealne dla kobiet o szczupłej sylwetce, natomiast grubsze i bardziej masywne lepiej sprawdzą się w przypadku panien młodych o pełniejszych kształtach.

Kolejnym ważnym elementem jest dekolt sukni. Dla kobiet o pełniejszych ramionach lepszym wyborem będzie dekolt w serek lub okrągły, natomiast dla pań o szczupłych ramionach idealny będzie dekolt V-neck lub całkowite odkrycie pleców.

Przy zakupach niezwykle ważne jest również dobranie odpowiedniego rozmiaru sukni. Suknie zbyt ciasne zwykle są niekomfortowe, a te zbyt luźne mogą optycznie powiększać sylwetkę. Zróżnicowaną ofertę sukien ślubnych posiada sklep: www.agnesfashiongroup.pl/suknie-slubne. Warto sprawdzić i przymierzyć kilka różnych rozmiarów, aby wybrać ten najlepiej dopasowany do figury panny młodej.