Skup aut powypadkowych

Skup aut powypadkowych

Wypadki na drogach zdarzają się często. Czasem po stłuczce nasze auto już nie nadaje się do użytkowania. W takiej sytuacji najlepiej oddać samochód na złom.

Jakie auta skupują punkty złomu?

Zlomex.pl – skup złomu w Krakowie skupuje wszystkie samochody powypadkowe. Nie ma znaczenia jak bardzo auto jest uszkodzone. Wystarczy skontaktować się z przedstawicielem punktu złomu i szybko dostaniemy pieniądze za samochód, którego już nie będziemy użytkować. Oczywiście auto powypadkowe dużo traci na wartości i otrzymana za niego gotówka może nas nie satysfakcjonować. Wiele zależy od modelu samochodu.

Kasacja samochodu

Większość skupów złomu nie tylko skupuje powypadkowe samochody, ale również zajmuje się ich kasacją oraz załatwianiem wszelkich formalności związanych ze sprzedażą auta. Dzięki temu nie musimy przejmować się wyrejestrowaniem swojego samochodu – wszystkim zajmie się skup złomu.

Kasacja samochodu odbywa się bardzo szybko. Często przed kasacją auto jest dokładnie przeglądane. Może bowiem okazać się, że posiada on jakieś części, które później można sprzedać. W punktach skupu złomu można bowiem nie tylko oddać samochód do kasacji, ale również kupić części samochodowe. Niektóre z nich mogą być w naprawdę dobrym stanie.

Czy warto sprzedać auto w skupie złomu?

W skupie złomu nie dostaniemy wielu pieniędzy za auto, ponieważ zostanie nam zapłacone jedynie za surowce, z którego samochód został wykonany. Wysokość zapłaty jest zależna od wagi samochodu. Jednak sprzedając auto powypadkowe również możemy dostać niewiele pieniędzy. Wszystko zależy od tego jak duże są uszkodzenia i czy nam zależy na czasie.

Sprzedając powypadkowe auto w Zlomex.pl – skupie złomu w Krakowie nie musimy przejmować się formalnościami związanymi z kasacją i wyrejestrowaniem pojazdu. Być może dostaniemy w skupie niewielkie pieniądze, ale z całą pewnością zaoszczędzimy mnóstwo czasu i będziemy mieć pewność, że wszystkie sprawy z urzędem będą za nas załatwione. Chociażby z tego powodu warto pomyśleć o skupie złomu.