Ciekawa aranżacja wnętrz – obrazy psów

Jeden dobrze dobrany obraz może zupełnie zmienić wnętrze naszego domu czy mieszkania. Aby jednak otrzymać efekt wnętrza urządzonego ze smakiem, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami wieszania obrazów. Warto też wybrać motyw przewodni, jaki ma dominować na płótnach, aby stworzyć spójną kompozycyjnie całość. Ostatnio bardzo popularnym elementem dekoracyjnym są obrazy psów. I to nie tylko wśród wielbicieli czworonożnych pupilów.

Czym kierować się przy wieszaniu obrazów?

Najważniejszym elementem jest podjęcie decyzji czy chcemy zawiesić pojedyncze obrazy na ścianach czy może stworzyć własna galerię. Zanim zabierzemy się do zmiany aranżacji wnętrza, należy też koniecznie ocenić gabaryty ścian. Wiadomo, że jeśli zdecydujemy się na duże dekoracje, na przykład ogromnych gabarytów obrazy psów, to ściana  na której będziemy chcieli je umieścić również musi być bardzo duża. W innym wypadku stworzymy atmosferę ciasnoty, zmniejszymy optycznie pokój, a przecież to nie jest nasz cel. Jeśli nie dysponujemy dużym metrażem to zdecydowanie lepiej zdecydować się na stworzenie galerii obrazów o niewielkich gabarytach. Ciekawie zaprezentują się niewielkie obrazy psów na białej ścianie, ułożone według określonej tematyki. Może to być chociażby tryptyk obrazujący poszczególne etapy rozwoju danej rasy. Pamiętajmy też, że zasadą aranżacji wnętrz, jeśli chodzi o rozwieszanie obrazów na ścianach, jest to, aby były one w jednej linii np z szafą czy regałem, które stoją na sąsiadującej ścianie. Wieszając obrazy psów na przykład nad kanapą, ważne jest aby rozmieścić je około 20 centymetrów nad danym meblem. Jeśli nie mamy w planach galerii tylko pojedynczy obraz odpowiedniej wielkości, to powinno się go zawiesić w środkowej części ściany. Najlepszą wysokością będzie wtedy poziom naszego wzroku.

Jakie wzory wybierać?

To, jakiego rodzaju obrazy zawisną na ścianach naszego mieszkania zależy od naszych upodobań, ale również od wystroju pokoju. Wiele osób decyduje się na estetyczne obrazy psów, utrzymane w kolorystyce czarno-białej. Aczkolwiek, jeśli mamy jasne wnętrza, nic nie stoi na przeszkodzie aby zdecydować się na obrazy psów w oryginalnej kolorystyce. Jeśli jednak postawimy na galerię obrazów w jednej tonacji, urozmaicić ją można ciekawymi kolorami ram.

Malowane czy drukowane?

Jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt z pewnością chciałbyś mieć portret swojego pupila w mieszkaniu. Wiadomo jednak, że psiaki to żywiołowe zwierzęta, więc malowanie ich graniczy z cudem. Dlatego warto rozważyć opcję jaką są obrazy psów drukowane na płótnie. Można wybrać wiele wzorów, przedstawiających ulubione rasy. Można też pokusić się na wydrukowanie na płótnie zdjęcia przedstawiającego czworonożnego członka rodziny. Możliwości nie brakuje. O tym, że czworonogi są popularnym motywem na płótnach świadczą dzieła Jana Matejki „Dzieci artysty”, gdzie umieszczony został psiak, czy „Come over here” Liliana Cheviota. Artystą który szczególnie upodobał sobie psy był również Edwin Landseer.