Jak ubrać się na orkę – bieganie jesienią

Jesień nadchodzi dość szybko i niespodziewanie. Temperatura potrafi spaść do kilku stopni. Silny wiatr i padający deszcz są uciążliwe szczególnie dla biegaczy. Aby zmierzyć się z jesienną pogodą, nie wystarczy determinacja i samodyscyplina-odpowiednia odzież to podstawa.

Wiatroszczelna i wodoodporna kurtka

Bez odpowiedniej odzieży wierzchniej bieganie przysparza wielu problemów zdrowotnych. Dobra kurtka dla biegacza to ta, która chroni przed wiatrem i deszczem. Te dla biegaczy posiadają specjalne technologie, które idealnie dostosowane są do wykonywanej aktywności. Skutecznie zatrzymują wodę na swojej powierzchni, przez co ubranie nie nasiąka wodą. Odporne na wiatr, a przy tym zaprojektowane tak, aby prawidłowo odprowadzać pot. Dzięki materiałom je tworzącym są lekkie i po złożeniu zajmują mało miejsca. Najważniejszą cechą, jaką posiadają kurtki dla biegaczy to wygoda w użytkowaniu. W żaden sposób nie krępują ruchów, przez co bieganie jesienią jest o wiele przyjemniejsze.

Ciepła bluza

Nawet najlepsza wiatrówka nie chroni przed zimnem, a szczególnie pierwszymi jesiennymi przymrozkami. Ciepła i „oddychająca” bluza to podstawa, aby w ogóle rozpocząć bieganie w gorszą pogodę. Dobrej jakości bluza odprowadza pot na zewnątrz i pomaga utrzymać stałą temperaturę na powierzchni ciała. Te z kołnierzykiem najlepiej chronią kark, który jest bardzo podatny na różne przeziębienia. Firmy odzieżowe wprowadziły na rynek modele z rękawem zachodzącym na dłoń i utrzymującym się na kciuku. To rozwiązanie zapewnia komfort użytku – rękawy nie ściągają się i przylegają do ciała, nie wpuszczając do środka zimna.

Termoaktywne skarpetki

Stopy to ta część ciała, o której często się zapomina, a przecież utrzymują całe nasze ciało. To one mają kontakt z podłożem w trakcie biegu. Nie tylko dobrze dobrane buty, zapewnią lepszą jakość treningu – ważne są skarpetki. Termoaktywne odprowadzają pot, utrzymują odpowiednią temperaturę. Przede wszystkim zapobiegają otarciom i odciskom, które uniemożliwiają treningi na kilka dni. Dostępne są w różnych wersjach kolorystyczny, co pozwala na unikalne dopełnienie stroju.

Szybko schnące legginsy

Elastyczne, szybko schnące legginsy to najbardziej pożądany produkt na jesień. Warto pomyśleć o elementach odblaskowych lub jaskrawym wzorze. Zapewni to lepszą widoczność pod czas szarówki. Ważne jest, aby legginsy „oddychały”. Te składające się z bawełny pochłaniają wilgoć – w deszczu stają się niezwykle ciężkie. Robi nam się zimno, co prowadzi do przeziębienia. Najlepsze są te uszyte z syntetyków (np. poliester).