Jak wybrać odpowiednie pucharki do lodów?

Lody to jeden z najbardziej lubianych deserów. Królują przede wszystkim latem, ale coraz częściej serwowane są także w pozostałych sezonach, na przykład jako dodatek do szarlotki czy innego ciasta. Jak je podawać? W każdej dobrze wyposażonej kuchni przydadzą się specjalne pucharki. To wygodny i bardzo elegancki sposób podania wszystkich mrożonych deserów.

Lody – deser nie tylko na lato

Deser to dla wielu najprzyjemniejsza część biesiadowania. Pojawia się zwykle jako ostatni, jest przysłowiową wisienką na torcie. Powinien być ucztą dla podniebienia, odrobiną słodkiej przyjemności. Wśród deserów na szczególne miejsce zasługują lody.Mroźny deser należy do najbardziej lubianych. Latem przynosi ochłodę i orzeźwienie. Doskonale smakuje z owocami czy bakaliami, ale i podany samodzielnie. Z powodzeniem lody można jednak podawać także jesienią czy zimą – doskonale smakują przede wszystkim w duecie z ciastami. Jednym z popularnych deserów jest serwowana na ciepło szarlotka z lodami śmietankowymi.

Czym się kierować przy wyborze pucharków do lodów?

Decydując się na podanie gościom lodów, warto zadbać o odpowiednią oprawę. Najlepiej wyposażyć się w naczynia przeznaczone specjalnie do serwowania lodów, czyli pucharki. Te są poręczne, praktyczne, a przede wszystkim bardzo eleganckie. Są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach, stylach.Wybierając pucharki do lodów, na pierwszym miejscu należy postawić jakość. Te powinny być solidne, ładnie wykończone, wykonane z dobrej jakości szkła lub porcelany. Na rynku dostępne są także pucharki z tworzywa – idealne np. dla dzieci. Jeśli chodzi o estetykę, warto zadbać o to, by wybrane pucharki do lodów stylem pasowały do pozostałych naczyń i wystroju mieszkania.

Pucharki do lodów – gdzie kupić piękne i solidne naczynia?

Naczynia do serwowania deserów, w tym pucharki, oferuje większość sklepów z wyposażeniem do domu. Największy wybór proponują te skupiające się na akcesoriach kuchennych. Tego typu sklepy działają zarówno stacjonarnie, jak i w sieci.W sklepach internetowych można znaleźć ogromny wybór pucharków do lodów. To zarówno klasyczne, eleganckie szklane pucharki np. z ozdobną lamówką, jak i nowoczesne, kolorowe pucharki w geometryczne wzory, które świetnie wpiszą się w mieszkanie w stylu współczesnym.

Pucharki do lodów dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.