Kriolipoliza – objaśnienia nurtujących kwestii

Kriolipoliza jest zabiegiem medycyny estetycznej, w trakcie którego doprowadza się do zamrożenia komórek tłuszczowych, by wskutek tego procesu umożliwić ich likwidację. Jak podaje https://saywowclinic.pl/coolsculpting/ tylko jedna klinika w Polsce przeprowadza ją z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu. A co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Czy można wykonać zabieg na kilku partiach ciała?

W ramach jednej wizyty jak najbardziej jest możliwe przeprowadzenie kriolipolizy na kilku (zwykle od dwóch do trzech) partiach ciała. Czas trwania zabiegu zostanie wtedy jednak wydłużony.

Pacjentowi umówionemu na trzydziestominutową wizytę raczej będzie się zalecać przeprowadzenie kriolipolizy na jednej partii ciała.

Czy to boli?

Kriolipoliza jest zabiegiem znacznie mniej inwazyjnym od popularnej niegdyś liposukcji, która także miała działać na tkankę tłuszczową. Tak naprawdę jest to zabieg bezinwazyjny i całkowicie bezpieczny dla ciała.

Całkowita bezbolesność zabiegu wpływa również na to, że do jego przeprowadzenia nie używa się żadnego znieczulenia, nawet tego miejscowego.

Czy trzy zabiegi będą wystarczające?

Na kompletną serię wyszczuplającą zazwyczaj składa się od trzech do nawet sześciu zabiegów. Ilość zależy głównie od jakości zastosowanych urządzeń. Im niższa temperatura zostanie osiągnięta, tym szybciej osiągnie się założone efekty.

Bardzo niskie temperatury są osiągane przez urządzenia opisane na stronie https://saywowclinic.pl/coolsculpting/. Ponadto pozwalają one na precyzyjne określenie obszaru działania, dzięki czemu zamraża się wyłącznie te komórki, które rzeczywiście mają zostać zamrożone i wydalone.

Czy kriolipoliza odchudza?

Już nawet pojedynczy zabieg kriolipolizy jest w stanie zredukować ilość tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała nawet o 40-45%. Jest to równoznacznie z utratą jakichś 1-2 centymetrów z obwodów.

Logicznie rzecz biorąc w wyniku takich procesów sylwetka zostaje wyszczuplona. Po dobrze przeprowadzonej serii zabiegów większość pacjentów dostrzega u siebie chociażby minimalny spadek wagi.