Na co zwrócić uwagę wybierając płetwy do nurkowania w morzu?

Każdy doświadczony nurek potrzebuje oczywiście porządnych płetw do nurkowania. Jeżeli nurkujemy głównie w morzu to warto postawić na płetwy paskowe, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznych płetwach, które nie zakłada się na gołe stopy, a na specjalne buty.

Płetwy paskowe – o czym należy pamiętać?

Aby w 100% wykorzystać olbrzymi potencjał płetw paskowych należy oczywiście wybrać odpowiednie buty. Solidne obuwie do nurkowania musi idealnie przylegać do stopy. Pamiętać należy jednak o tym, że nie mogą one powodować ucisku.

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają również neoprenowe skarpety, które najlepiej dobrać do obuwia. Dzięki takiemu zestawowi bez problemu będzie można nurkować na głębinach.

Warto wspomnieć również o tym, że paskowe płetwy do nurkowania dostępne są jedynie w kilku rozmiarach. W modelach paskowych nie ma także podziału na płetwę lewą i prawą. Obie płetwy są identycznie zbudowane. Do nurkowania przeznaczone są oczywiście długie modele. Aby wybrać porządne płetwy do nurkowania warto zwrócić uwagę nie tylko na pióro, ale również na zapięcie. Jeżeli chodzi o samo zapięcie to do wyboru są nie tylko klamry, ale również specjalne zatrzaski.

Płetwy twarde czy miękkie?

Twarde płetwy do nurkowania są najlepszym wyborem dla tych osób, które dobrze pływają i mają doświadczenie w nurkowaniu. Dzięki twardym płetwom można znacząco przyśpieszyć pływanie. Pamiętać należy jednak o tym, że wymagają one silnej pracy mięśni nóg. Osoby początkujące mogą mieć duże zakwasy po pierwszym nurkowaniu. Twarde płetwy wybierane są również przez te osoby, które chcą wyrzeźbić mięśnie nóg i wzmocnić łydki.

Dla osób początkujących zdecydowanie lepszym rozwiązaniem mogą okazać się płetwy miękkie. W dużej mierze to właśnie dzięki nim możliwe będzie znaczne zwiększenie zwrotności podczas pływania. Płetwy miękkie bardzo często wybierane są przez kobiety i dzieci.

Wielu renomowanych producentów oferuje również płetwy średnio-twarde, które jak sama nazwa wskazuje łączą największe zalety powyżej opisanych płetw miękkich i twardych. Płetwy średnio-twarde wybierane są przez średnio-zaawansowanych pływaków, którzy chcą podnieść swoje umiejętności w nurkowaniu.

Płetwy do nurkowania dostępne są w ofercie divezone.pl.