Bayreuth – czym i jak dojechać?

Bayreuth – czym i jak dojechać?

Najpopularniejszym miastem u naszych zachodnich sąsiadów jest Berlin, to właśnie tam kieruje się większość turystów, którzy chcą poznać niemiecką kulturę i kuchnię. Warto zaznaczyć, że Niemcy to wiele innych ciekawych miast, wśród nich jest Bayreuth.

Bayreuth — słów kilka o mieście

Miasto mieści się w północnej Bawarii, od Monachium dzieli je spora odległość, 250 km. Nieco bliżej znajduje się Norymberga i granica czesko — niemiecka. Odległość nie jest problemem, ponieważ można ją pokonać własnym samochodem lub publicznym środkiem transportu, pociągiem lub autokarem.W mieście mieszka 73 000 mieszkańców, a jego historia sięga średniowiecza. Warto dodać, że Bayreuth pełni funkcje stolicy Górnej Frankonii.

Jak dojechać do Bayreuth?

Jak już wspomniano do miasta można dojechać własnym środkiem transportu. Dzięki świetnej infrastrukturze możliwy jest także dojazd do tego urokliwego niemieckiego miasta za pomącą pociągu lub autokaru.W pobliżu centrum zlokalizowany jest dworzec autobusowy, gdzie zatrzymują się autokary przyjeżdżające z turystami. Ponadto z dworca autobusowego wyruszają autokary w podróże międzymiastowe (do Berlina, Monachium, Hamburga) oraz międzynarodowe (do Polski, Czech, Ukrainy). Dla osób chcących kontynuować podróż po mieście na dworcu zlokalizowane są przystanki autobusów miejskich. W pobliżu dworca znajduje się dworzec kolejowy.Na dworcu autobusowym można znaleźć, kawiarnie, bankomat, sklepy oraz toaletę, a więc wszystko, co jest niezbędne podczas długich podróży.

Atrakcje stolicy Frankonii

Bayreuth słynie z opery Margrabiów, jest to jeden z najbardziej okazałych obiektów muzycznych na Starym Kontynencie. Niestety muzyka operowa nie jest zbyt popularna, dlatego miasto jest z reguły omijane przez turystów.Poza operą warto zobaczyć Nowy Pałac, Ermitaż i wiele innych. Warto także spróbować lokalnej, bawarskiej kuchni, napić się tutejszych trunków i rozsmakować się w muzyce klasycznej, która puszczana jest w najlepszych lokalach.

Dzięki temu można poznać niezwykłą kulturę, muzykę i jedzenie.