CoolSculpting – podstawowe informacje

CoolSculpting – podstawowe informacje

CoolSculpting to zabieg, podczas którego wykorzystywana jest nowoczesna technika służąca zamrażaniu komórek tłuszczowych. Ten innowacyjny zabieg pozwala na skuteczną redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej już w godzinę, a jego opis dostępny jest między innymi na stronie: https://saywowclinic.pl/coolsculpting/.

Na czym polega ten nowoczesny i innowacyjny zabieg?

Kriolipoliza to zabieg, podczas którego wykorzystywana jest niska temperatura. W wyniki ekspozycji na chłód dochodzi do zamrażania i niszczenia komórek tłuszczowych, które w dalszej kolejności są eliminowane z organizmu. Co ważne, sąsiadujące z rejonem zabiegowym obszary pozostają w stanie pierwotnym. Nie dochodzi do ich uszkodzenia.

Czym cechuje się tego rodzaju zabieg?

Nowoczesny zabieg kriolipolizy jest bezpieczny i skuteczny. W godnych polecenia gabinetach medycyny estetycznej dostępne są innowacyjne głowice, które ograniczają dyskomfort pacjentki lub pacjenta oraz zwiększają efektywność prowadzonych działań.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia tego rodzaju zabiegu?

Każdy zabieg poprzedza konsultacja, podczas której specjalista dokonuje pomiaru tkanki tłuszczowej oraz ustala indywidualny plan zabiegów dostosowany do potrzeb danej osoby. Z dobrodziejstw zabiegu korzystać mogą pacjenci, które pragną wymodelować sylwetkę oraz osoby, które mimo ćwiczeń i diety zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, ud oraz pleców. Poza tym, możliwe jest skuteczne rzeźbienie ramion oraz talii. Zabieg przynosi również dobre rezultaty w przypadku występowania podwójnego podbródka oraz wałeczków znajdujących się wokół biustonosza i pod pośladkami.

W jaki sposób przeprowadzany jest zabieg?

CoolSculpting to zabieg wyszczuplający, który wykonywany jest przez kosmetologów i fizjoterapeutów. W celu przeprowadzenia kriolipolizy konieczne jest przyłożenie podkładki żelowej do danego obszaru zabiegowego oraz zastosowanie głowicy wyposażonej w próżniowy aplikator. Podczas zabiegu aplikator zasysa skórę oraz znajdującą się w jej rejonie tkankę tłuszczową. W dalszej kolejności dochodzi do przytrzymania tkanki tłuszczowej pomiędzy panelami chłodzącymi. Co ważne, urządzenie posiada sensory termiczne, które monitorują poziom chłodzenia skóry oraz eliminują możliwość ewentualnych odmrożeń.