Nowoczesny dworzec autobusowy we Wrocławiu – co warto o nim wiedzieć?

Nowoczesny dworzec autobusowy we Wrocławiu – co warto o nim wiedzieć?

Nowy dworzec autobusowy we Wrocławiu to obiekt, który zdecydowanie zasługuje na naszą uwagę. Jego twórcy podkreślają, że jest on jednym z najnowocześniejszych dworców tego typu w Europie. Nowy dworzec jest zarówno efektowny, jak i funkcjonalny.

Gdzie znajduje się nowy dworzec autobusowy Wrocław?

Nowy dworzec autobusowy zlokalizowany jest w podziemiach galerii handlowej Wroclavia. Został on zaprojektowany w taki sposób, żeby można było do niego wejść bezpośrednio z galerii, a także wejściem znajdującym się na ulicy Suchej, na przeciwko wejścia do dworca głównego PKP (z dworca PKP na dworzec autobusowy można się dostać w zaledwie 3 minuty).

Wejście na dworzec autobusowy jest bardzo dobrze oznaczone, dlatego nie ma mowy, żeby ktoś się w tym miejscu zgubił. Miejsce to zostało stworzone w taki sposób, żeby każdego roku obsługiwać ponad 5 milinów podróżnych.

Czym wyróżnia się dworzec autobusowy?

Osoby, które miały okazję odwiedzić nowoczesny dworzec autobusowy we Wrocławiu zauważają, że różni się on od większości polskich dworców estetyką wykonania i funkcjonalnością. Dworzec jest duży – jego powierzchnia przekracza 7 tysięcy metrów kwadratowych. Wrocławski dworzec posiada 11 stanowisk odjazdowych, 3 stanowiska przyjazdowe, a także 1 stanowisko zapasowe.

Na terenie dworca znajdują się tablice przyjazdów i odjazdów, kasy biletowe, skrzynki bagażowe (zlokalizowane są na poziomie – 1). Przy każdym stanowisku znajdują się niewielkie ławki, na których podróżni mogą usiąść w oczekiwaniu na autobus.

Połączenie z wieloma miastami

Dworzec autobusowy we Wrocławiu jest świetnie skomunikowany z wieloma miejscowościami. W tej chwili możemy dojechać z niego do ponad 500 miejscowości. Znajdziemy tu zarówno połączenia krajowe, jak i międzynarodowe.

Nowy dworzec autobusowy jest świetnie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pasażerowie mogą się dostać do autobusów schodami ruchomymi (przy schodach ruchomych znajdują się słupki, które uniemożliwiają wjechanie na nie dziecięcym wózkiem), a także nowoczesnymi windami.