Rosnąca popularność akumulatorów

Akumulatory stały się bardzo popularnym rozwiązaniem problemu zasilania wielu urządzeń. Użycie akumulatora jest o wiele wygodniejsze niż przeciąganie kabla. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiają się coraz nowsze modele akumulatorów przenośnych.

Akumulator nimh

Akumulatory niklowo-wodorkowe są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych urządzeń zasilających. Cechują się bardzo dużą wydajnością prądową, dlatego znakomicie sprawdzają się w wielu urządzeniach.

Głównym kryterium decydującym o wyborze akumulatora nimh jest duża liczba cykli ładowania. Liczba tych cykli przekłada się bezpośrednio na dłuższą żywotność akumulatora.

Dużą zaletą akumulatorów niklowo-wodorkowych jest to, że pracują one bez problemu w skrajnych temperaturach. Oznacza to, że dobrze znoszą zarówno wysokie, jak i niskie temperatury.

Gdzie stosowane są akumulatory nimh?

Z uwagi na długą żywotność baterii, akumulator nimh idealnie sprawdzi się w urządzeniach wymagających dłuższego działania. Coraz chętniej akumulatory takie wykorzystywane są w zewnętrznych systemach zabezpieczeń, gdzie istotny jest długi czas pracy.

Coraz częściej zdarza się, że akumulatorki niklowo-wodorkowe stosowane są w różnych urządzeniach medycznych. Niejednokrotnie idealnie sprawdzają się one również w urządzeniach alarmowych oraz w systemach zasilania awaryjnego. Można więc śmiało stwierdzić, że akumulatory nimh znacząco zwiększają bezpieczeństwo w wielu sytuacjach.

Wady baterii niklowo-wodorkowych

Akumulator nimh posiada kilka wad, które mogą być uciążliwe. Występuje spore ryzyko uszkodzenia akumulatora podczas jego głębokiego rozładowania lub przeładowania.

Urządzenia te są niezwykle wrażliwe na nieprawidłowe ładowanie. Niejednokrotnie zdarza się, że przez nieodpowiednie ładowanie akumulatora ma miejsce powstanie tak zwanego efektu pamięci. Efekt ten polega na pozornym zmniejszeniu pojemności akumulatora. Na szczęście można uniknąć wystąpienia takiego efektu. Wystarczy po prostu ładować akumulator nimh we właściwy sposób.

Zasilanie akumulatorowe to niezwykle wygodne rozwiązanie w wielu branżach. Coraz więcej urządzeń może działać dzięki zasilaniu akumulatorowemu. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawia się coraz więcej producentów takich akumulatorów.