Powiększanie ust kwasem hialuronowym – kiedy, jak i gdzie warto wykonać zabieg?

Medycyna estetyczna umożliwia nadanie twarzy atrakcyjnego wyglądu za pomocą różnych procedur. Jedną z najczęściej prowadzonych jest powiększanie ust, które można wykonać obecnie w wielu gabinetach i klinikach. Co warto wiedzieć na temat tego zabiegu?

Kiedy warto skorzystać z powiększania ust?

Powiększanie ust jest procedurą polegającą na wstrzyknięciu w nie substancji zawierającej kwas hialuronowy. Jest on naturalnym związkiem, który występuje także w skórze człowieka. Odpowiada za jej nawilżenie i jędrność, a tym samym młodzieńczy wygląd.

Zabieg powiększania ust pozwala na nadanie im większej objętości wtedy, gdy są one małe lub wąskie. Również prowadzony jest wtedy, gdy usta są asymetryczne, mają opadające kąciki lub są niewyraźne – mają blady koloryt i rozmazany kontur.

Ponadto powiększanie ust stosowane jest w celu poprawy poziomu nawilżenia ust oraz przy widocznych wokół nich zmarszczkach.

Jak wykonuje się zabieg powiększenia ust?

Powiększanie ust jest procedurą wyróżniającą się niskim stopniem inwazyjności, która najczęściej trwa od 30 do 60 minut. Przed jej wykonaniem konieczna jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej.

Zabieg rozpoczyna się od wykonania znieczulenia, by wstrzyknięcie preparatu nie powodowało dolegliwości bólowych. Stosuje się znieczulenie za pomocą maści lub znieczulenie stomatologiczne.

W następnej kolejności specjalista podaje preparat kaniulą lub igłą w odpowiednie miejsca ust. Po zabiegu mogą pojawić się objawy jak zaczerwienienie, siniaki, obrzęki, które zanikają zwykle w ciągu 3-7 dni.

Jakie są efekty powiększania ust?

Zabieg ten daje rezultaty widoczne praktycznie od razu, które u większości pacjentek utrzymują się w okresie od 6 do 12 miesięcy.

Czas widoczności efektów jest zależny głównie od rodzaju preparatu, ilości, głębokości jego podania i predyspozycji pacjenta.

Powiększanie ust – gdzie warto je przeprowadzić?

Wybór odpowiedniego miejsca do zrealizowania zabiegu jest bardzo istotny. Gdzie powiększyć usta w Katowicach?

W Katowicach działają gabinety i kliniki medycyny estetycznej oferujące profesjonalną obsługę. Można wykonać w nich zabieg pod okiem doświadczonego lekarza, z użyciem najnowocześniejszych preparatów i bezboleśnie.

Oferty powiększania ust w Katowicach można sprawdzić już teraz w internecie, gdzie także można zobaczyć opinie oraz zdjęcia przed i po zabiegu.